Umístění: Sport Ostatní sporty Jihomoravský kraj podpoří amatérský sport i světové a evropské šampionáty

Jihomoravský kraj podpoří amatérský sport i světové a evropské šampionáty

Brno, 19. června 2023 - Částka 200 tisíc korun na stavbu tribuny kuřimských házenkářů, stejná suma na pořízení zahradního traktoru a vybudování sociálního zařízení Sportovního klubu v Řícmanicích, 180 tisíc na opravu podlahy tělocvičny v budově sokolovny v Moravských Knínicích nebo například 150 tisíc korun na opravu travnatých ploch FK Znojmo. Krajská rada schválila dotace nejen pro sportovní organizace, ale i na podporu pořádání významných sportovních akcí.

fotbal balon mic holka

 

Návrhy radních musí ještě schválit zastupitelé, kteří zasednou 22. června. „Chtěli jsme podpořit co největší počet klubů a sportovních organizací a celkovou částku 35 milionů navýšili ještě o 460 tisíc korun. Díky tomu rozdělíme 15 milionů na projekty výstavby, rekonstrukcí a oprav sportovních zařízení mezi 98 žadatelů. A částkou 20,4 milionu chceme podpořit samotné aktivity celkem 187 sportovních organizací,“ říká hejtman Jan Grolich.

Kraj podpoří celkovou sumou 12,7 milionu korun také pořádání významných sportovních akcí. „Původní částku 12 milionů jsme navýšili o 685 tisíc korun. Přispějeme tak organizátorům celkem 64 sportovních podniků v kraji včetně těch nejvýznamnějších,“ dodal Grolich. Kraj tak letos podpoří například i Mistrovství světa a Evropy v tanečním sportu a Brno Open Dance Festival, tradiční Brněnskou laťku, Mistrovství Evropy v jachtingu nebo třeba Mistrovství světa v nohejbale juniorů.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci