Umístění: Sport Ostatní sporty Kraj podpoří vrcholové sportovce 18 miliony korun

Kraj podpoří vrcholové sportovce 18 miliony korun

Brno, 7. srpna 2019 – Nový dotační program Podpora vrcholového kolektivního sportu v Jihomoravském kraji v roce 2019 schválila krajská rada koncem července. Kraj tento program podpoří částkou 18 milionů korun, o 3 miliony vyšší než v předcházejících letech. Kraj také mění podmínky přidělování peněz. Dříve je dostávali na základě dohody mezi sebou členové Jihomoravské krajské unie ligových klubů, kterou tvoří přes 20 klubů hrající nejvyšší soutěže. O prostředky z nového dotačního programu budou moci žádat členové unie i kluby mimo tuto unii.

tartan povrch sportoviste

Oprávněnými žadateli o dotaci mohou být vrcholové sportovní kluby, tj. právnické osoby sídlící na území Jihomoravského kraje, jejichž hlavní náplní jsou činnosti kolektivních sportů, jejichž družstva dospělých reprezentují Jihomoravský kraj v sezónním období 2019/2020 v nejvyšší nebo druhé nejvyšší celostátní soutěži v České republice nebo interlize. Jedná se o olympijské sporty a také florbal, taneční sport a nohejbal.

„Maximální možná požadovaná výše dotace je pro jednotlivé kategorie následující: v kategorii A 3 miliony korun, v kategorii B 1,5 milionu korun a v kategorii C 750 tisíc korun. Konečná výše dotace bude stanovena na základě zařazení do kategorie A, B či C, a dále pak dle hodnotících kritérií, která jsou určena výkonnostním, ekonomickým a marketingovým koeficientem,“ uvedla radní Jana Pejchalová. Jak dodala, kraj podporu zvýšil kvůli tomu, že se má rozšiřovat počet klubů hrajících v nejvyšších soutěžích, ale také proto, aby se podpora dostala i k organizacím, které jsou ve druhých nejvyšších soutěžích. Dosavadní způsob rozdělování se tolik neosvědčil.

„V minulých letech jsme zaznamenali různé stížnosti ze strany neuspokojených klubů, které se týkaly zejména přerozdělování peněz a také členství v Jihomoravské krajské unii ligových klubů. Proto jsme se rozhodli vyřešit problém jednak navýšením celkové částky a také změnou podmínek pro jejich přidělování," řekla Pejchalová.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript