Umístění: Sport Ostatní sporty Kraj vydal na podporu mládežnického sportu dalších 20 milionů

Kraj vydal na podporu mládežnického sportu dalších 20 milionů

Brno, 22. září 2015 - Jihomoravský kraj rozdělil dalších téměř 19,5 milionu korun na podporu sportování dětí a mládeže. A to také díky daru od Českého olympijského výboru ve výši více než 4,1 milionu korun. Dotace obdrží 67 subjektů.

dite karate

 

„Myslím, že všichni si všímáme toho, jak mládež stále více sedí u počítačů, u mobilů, v tělesné výchově není značná část dětí schopná udělat ani kotrmelec.  A to je velmi špatné. Společně s tím jde špatná životospráva, otylost části dětské populace. To všechno jsou momenty, které nás vedou k maximální podpoře rozvoje mládežnického a dětského sportu, k tomu, abychom motivovali děti, aby zde byla kvalitní nabídka pro sportovní vyžití,“ uvedl k rozdělení dalších milionů pro podporu sportu dětí a mládeže hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Jak doplnil, díky této podpoře se také zmenšuje tlak na rozpočty rodin. „Tím, že podpoříme sportovní oddíly, nemusí pak kluby vybírat tak vysoké členské příspěvky, dostávají příspěvky na vybavení i na drobné investice, na to, za co by jinak třeba museli platit rodiče za svoje děti,“ sdělil hejtman Hašek.      

Téměř 8,5 milionu korun jde na sportovní činnost dětí a mládeže v celém Jihomoravském kraji. Dalších 11 milionů pak na systémovou podporu sportu a vytváření podmínek pro provozování vrcholového sportu v kraji, opět se zaměřením na činnost dětí a mládeže. Jedná se o Kometu Brno, Orly Znojmo, Městský fotbalový klub Vyškov, Město Znojmo a FC Zbrojovku Brno.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci