Umístění: Sport Ostatní sporty Kung Fu škola Brno hledá nové talenty

Kung Fu škola Brno hledá nové talenty

Brno, 8. ledna 2015 - S novým rokem přichází nová předsevzetí, týkající se většinou zdravého životního stylu. Pokud chcete v novém roce konečně začít cvičit a lákají vás bojová umění, či si jen chcete dát pořádně do těla, zkuste Kung Fu. V pondělí 12. ledna proběhne pro děti i dospělé v Kung Fu škole Brno na Kounicově ulici ukázkový trénink tohoto čínského bojového umění, a zároveň nábor nových členů do brněnského Kung Fu oddílu.

kung fu skola brno

 

„Kung Fu je pro mě výzva. Výzva najít hranice své komfortní zóny a překročit je. Teď se znám maličko lépe a vím, že zvládnu mnohem víc, než bych od sebe kdy čekala. Bolest ani strach už mě neděsí tolik jako plýtvání časem a stagnace místo zlepšování fyzického i psychického stavu. Není důležitý cíl, ale cesta, po které jdeme a jak po ní jdeme,“ o Kung Fu říká nadšená žákyně Hanka Michalíková a dodává, že Kung Fu je pro ni jako droga a po šesti měsících se stala závislou na endorfinech.

Kung Fu škola Brno samostatně v Brně funguje od roku 2005, hlavní tréninkovou náplní je tradiční Kung Fu, styl Hungovy Pěsti (Hung Gar Kuen), který vychází ze shaolinských klášterů a v jižní Číně. Styl Hung Gar Kuen se dříve po generace dědil z otce na syna a sloužil především k ochraně života a majetku. Od roku 2008 se stala Kung Fu škola Brno oficiální školou velmistra Lam Chun Singa z Hong Kongu.

Kung Fu škola Brno nabízí 4x týdně trénink v prostorách Vyšší odborné školy zdravotnické na ulici Kounicova. Vedoucí školy Jiří Holáň se spolu s dalšími trenéry snaží na trénincích předávat co nejvíce praktických dovedností tak, aby se v případě napadení uměli jeho žáci ubránit. Mimo pravidelné večerní tréninky pořádá škola tematické tréninkové semináře, víkendová a týdenní soustředění, dále tematická promítání či přednášky, exhibiční vystoupení. Kung Fu škola Brno má za sebou mnoho úspěchů jak u nás, tak v zahraničí – aktuálním úspěchem je například zlatá medaile na Mistrovství světa v bojových sportech.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci