Umístění: Sport Ostatní sporty Moravský Krumlov podpoří sportovní kluby a sport téměř 2 miliony korun

Moravský Krumlov podpoří sportovní kluby a sport téměř 2 miliony korun

Moravský Krumlov, 14. května 2021 – V letošním roce půjde v Moravském Krumlově do podpory tělovýchovy a sportu 1 750 000 korun z městského rozpočtu. „Považuji za důležité, abychom podporovali pohyb a sportování dětí i dospělých. Moravský Krumlov je městem sportu, fungují zde sportovní kluby, které se systematicky věnují trénování mládeže a máme tu také aktivní trenéry, jak profesionály, tak dobrovolníky z řad rodičů. Sport je způsob, jak se udržovat v dobré fyzické kondici, prospívá psychice a také je to smysluplné trávení volného času,“ zdůrazňuje starosta města Tomáš Třetina, který ve svém volném čase hraje basketbal a věnoval se trénování dětí a mládeže.

fotbal sport dite moravsky krumlov

 

Zastupitelstvo města schválilo přerozdělení financí pro jednotlivé kluby a spolky, které město požádaly o podporu své činnosti s pravidlem 60 % dotace a 40 % vlastní prostředky. Oproti loňskému roku přibyli dva noví žadatelé.

Novinkou bude letos Sportovní den mládeže, které město podpořilo, a jehož cílem je uspořádat pro děti turnaje a soutěžní tréninky s profesionálními trenéry. Vedení města, ale i trenéři, učitelé a rodiče chtějí v Moravském Krumlově děti nabádat a vést k pravidelnému aktivnímu pohybu v jejich volném čase, a to zvláště po dlouho koronavirové sportovní odmlce. Nově zastupitelé podpořili také jezdeckou školu mládeže.

Moravský Krumlov je městem sportu
Mezi velké sportovní kluby patří Fotbalový klub Moravský Krumlov, které získal na provoz 320 000 Kč, fotbalový klub Rakšice použije na provoz 90 000 korun, oddíl stolního tenisu bude letos hospodařit s dotací ve výši 230 000 korun, tenisový klub použije 115 000 korun na přípravu sportovišť a zázemí pro rozvoj tenisových dovedností dětí a mládeže.

V Moravském Krumlově působí také spolek Výletníci, kteří pořádají turistické výlety pro rodiny s dětmi, oblíbený je discgolf, který město v této oblasti v Česku proslavil. K požárnímu sportu patří bezesporu pohyb, proto podporu získali i dobrovolní hasiči. Taktéž se sportování a pohybovým aktivitám věnuje Dům dětí a mládeže.

Mezi staronovými žadateli je letos Moravský rybářský svaz, který použije finance z městského rozpočtu na rozvoj rybářského sportu, který zde má dlouhou tradici. Tělovýchovná jednota Polánka a Orel Rakšice využijí finanční prostředky na údržbu sportovišť a sportovního areálu, aby zajistili vhodné podmínky pro děti a mládež, ale i volnočasové sportování dospělých.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci

Komentáře a dotazy k produktu  

 
0 #2 jk 2021-05-25 06:29
Poslouchal jsem starší rozhovor s panem Hniličkou, že obce a kraje dávají do sportu 17 mld. Kč.
Tak pokud by všechny obce dávaly tolik kolik MK, pak by to vycházelo za obce v ČR: 1 750 000 / 5700 * 10 700 000 = 3,285 mld. Kč
Na základě této úvahy opravuji své předchozí tvrzení a považuji výši dotací v MK do sportu za podprůměrnou.
Citovat
 
 
-1 #1 jk 2021-05-14 21:32
Jestli počítám dobře, tak podpora sportu je cca 307 Kč/občana. Přijde mi to jako průměrná obecní podpora na sport, tedy z mého pohledu spíše nedostatečná. Zvlášť v dnešní době, kdy kluby opouštějí sponzoři a z důvodů epidemiologický ch nemohou vykonávat ekonomickou činnost. Rozhodně dle mého názoru se nedá o MK v tomto kontextu mluvit jako o městě sportu. To snad vymyslel někdo z radnice..:-(
Citovat