Umístění: Sport Ostatní sporty Nové Mlýny budou hostit Mistrovství Evropy ve windsurfingu

Nové Mlýny budou hostit Mistrovství Evropy ve windsurfingu

Brno, 12. května 2019 - Ve dnech 13. až 18. května se na nádrži Nové Mlýny uskuteční zajímavá sportovní akce. Česká windsurfingová asociace, pořadatel Mistrovství Evropy ve windsurfingu ve třídách Raceboard a Raceboard Youth, přivítá již o následujícím víkendu nejlepší windsurfaře Evropy. Spolupořadatelem významné sportovní akce jsou YC Dyje Břeclav a Český svaz jachtingu.

windsurfing nove mlyny

 

Do závodu je aktuálně přihlášeno více než 100 závodníků ze šestnácti zemí. Kromě závodníků z Evropy přivítáme surfaře z Austrálie a Argentiny. Česká republika dosahuje na mezinárodních akcích skvělých výsledků. I na domácím ME nejsme bez medailových ambicí. K favoritům v hlavní kategorii patří olympionik Karel Lavický, závodníci Petr Kučera a Pavel Kamenský. Mezi ženami patří k favoritkám Jana Slívová, stříbrná medailistka z loňského ME. Ve velmi oblíbené kategorii YOUTH také nejsme bez ambicí.

Program ME začíná v neděli 12. 5. registrací závodníků. V pondělí 13. 5. proběhne slavnostní zahájení. První rozjížďka bude odstartována (v případě odpovídajících povětrnostních podmínek) v úterý 14.5. Poslední možný start je v sobotu 18. 5. v 15:00 hod. Slavnostní ukončení ME bude v sobotu 18. 5.

Pro závodníky i doprovod je kromě závodu připraven i bohatý doprovodný program – například možnost vyzkoušet si paddleboarding, prohlédnout si výstavu z bohaté historie winsdsurfingu nejen v Čechách. Místo konání závodu– půvabná vinařská vesnička Pavlov, Lednicko-Valtický areál či nedaleký aquapark v Pasohlávkách nabízí bezpočet možností pro volný čas nebo v případě nepříznivých povětrnostních podmínek.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci