"Poměrně vysoký počet hřišť však stále nenabízí hráčům a jejich doprovodu služby a produkty v odpovídajícím standardu," píše analýza. Na řadě hřišť chybějí podle zprávy odpovídající ubytovací a stravovací služby, ale také navazující aktivity, které návštěvníkům golfového hřiště poskytnou alternativní možnosti strávení volného času. V posledních dvou letech byl ale v tomto směru zaznamenán posun a sílí tak trend vnímat golfová hřiště komplexněji.
Přibližně polovina současných normovaných golfových hřišť má v České republice pouze devět jamek. Z dostupných údajů vyplývá, že je v ČR patrný trend zvyšování osmnácti jamkových hřišť rozšiřováním těch menších. Hřiště s 27 jamkami jsou čtyři a nejrozsáhlejší areály o 36 jamkách zůstávají i nadále pouze na Konopišti a v Čeladné.
Stejně i počet registrovaných hráčů golfu zaznamenává od roku 2001 setrvalý nárůst. Od přelomu milénia se jejich počet zvýšil více než 4,5krát, což představuje průměrný roční nárůst zhruba o 21 procent. Podle České golfové asociace bylo letos registrovaných téměř 53 tisíc hráčů. Podle marketingových plánů České golfové federace, by měl počet registrovaných golfistů do roku 2013 dosáhnout až sta tisíc hráčů. "Předpoklady pro tento plán nejsou reálné a to nejen z důvodů dopadů ekonomické recese," říkají analytici ve zprávě.
Zajímavou oblastí ve výstavbě nebo rozšiřováním nových hřišť se stává ochrana životního prostředí. V Česku nedocházelo k drastickým zásahům do volných prostor, a tak lze golfová hřiště využívat jako biokoridory pro migraci živočichů či jako hnízdiště ptactva
V Evropě si golf drží stabilní úroveň oblíbenosti. Převážná část hřišť (70 procent) je koncertována do Velké Británie, Irska, Itálie, Německa, Francie, Španělska a Švédska.