Umístění: Sport Ostatní sporty Okolí Moravského Krumlova se rozrostlo o nová hřiště a sportoviště

Okolí Moravského Krumlova se rozrostlo o nová hřiště a sportoviště

Moravský Krumlov, 18. dubna 2019 – Příjemné jarní počasí láká ven a ke sportu. Nové možnosti pohybu si mohou užít děti i dospělí v Moravském Krumlově. Vyrostla zde tři nová hřiště a sportoviště. V úterý 16. dubna byla slavnostně předána do užívání. „Je potřeba, aby děti měly od útlého věku pohyb a bezpečná místa pro dovádění. A sportování by se neměli vyhýbat ani dospělí. Proto jsme v duchu hesla Sportem ke zdraví vybudovali sportoviště, kde si mohou děti i dospělí protáhnou svá těla,“ popisuje starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina, který se aktivně věnuje fotbalu a basketbalu.

sportoviste vrabci hradek

 

Na Střelnici, na Bubnu a ve Vrabčím hájku jsou místa, kam často míří rodiny s dětmi. Díky novému osazení hřišť sportovními prvky budou moci své tělo protáhnout na čerstvém vzduchu. Projekt, jehož smyslem je motivovat děti i dospělé k pohybu, vyšel na 730 000 Kč. Nadace ČEZ prostřednictvím nedaleké Jaderné elektrárny Dukovany přispěla částkou 170 000 Kč.

„Jsem ráda, že můžeme podporovat důležité a potřebné projekty, jakými jsou bezesporu výstavby nových hřišť a sportovišť. Věřím, že zde budou společně a aktivně trávit volný čas rodiny s dětmi,“ řekla Jana Štefánková z Nadace ČEZ. Venkovní cvičební zařízení, které je tvořeno fitness prvky, bude využívat zejména mládež, ale i dospělí občané pro zlepšování své fyzické kondice.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci