Umístění: Sport Ostatní sporty První jarní den otevřeli v Ivančicích nové workoutové hřiště

První jarní den otevřeli v Ivančicích nové workoutové hřiště

Ivančice, 21. března 2018 - Se začínajícím jarem, ačkoli tomu stupně teploměru zatím neodpovídají, dostali obyvatelé Ivančic darem workoutové hřiště. Soustava se cvičebními a relaxačními prvky je určena starším dětem a dospělým. Ideální volnočasové využití představuje hřiště i pro občany staršího věku. Ivančickým přispěla na vybavení hřiště Nadace ČEZ částkou 400 tisíc korun a veřejnost prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem, ve které byl projekt v loňském roce nasazen. Zemní práce a výsadbu zeleně zajistilo město Ivančice z vlastních zdrojů.

workout hriste ivancice

 

Hřiště o rozloze 800 metrů čtverečních se nachází v ulici V Olších a je přístupné 24 hodin denně. Stroje jsou celokovové, „vandaluvzdorné“ a s pevnou konstrukcí. Jednotlivé prvky jsou opatřeny návodem k obsluze.

„Pro naši generaci bylo trestem zůstat doma, pro dnešní mládež je trestem jít ven. Proto nabízíme atraktivní zábavu venku, která by naše mladé z jejich pokojů a od počítačových obrazovek a telefonních displejů lákala,“ říká starosta města Milan Buček.

„Workoutové hřiště by se mělo v ideálním případě nacházet v každém městě. Je otevřené dětem i dospělým a zdarma dává příležitost i motivaci k pohybu, kterého má dnešní generace stále méně. Těší mě, že lidé sportující s naší EPPkou tento projekt podpořili,“ dodala ředitelka Nadace ČEZ.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci