Umístění: Sport Ostatní sporty Sportovní spolky získají od kraje 45 milionů, o 10 milionů více než loni

Sportovní spolky získají od kraje 45 milionů, o 10 milionů více než loni

Brno, 11. ledna 2024 - Sportovní kluby, tělocvičné jednoty a ostatní tělovýchovné organizace s alespoň deseti aktivními sportujícími členy si mohou od 12. února podat žádost o dotaci. Krajští radní na svém jednání 10. ledna schválili 45 milionů do dotačního programu „Podpora sportu v Jihomoravském kraji v roce 2024“.

sportovni klub deti

 

„Loni jsme podpořili skoro 60 % žádostí a letos navyšujeme připravené finance o 10 milionů korun. Jsou to peníze na rekonstrukce sokoloven, osvětlení fotbalových hřišť, tribuny nebo podporu činností sportovních klubů," uvedl jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Dotační program i letos počítá se dvěma oblastmi. První je určená na výstavbu, rekonstrukce a opravy sportovišť, pořízení investičního movitého majetku a zajištění provozu sportovišť. Maximální příspěvek na jeden projekt je 200 tisíc korun z celkových 20 milionů.

V rámci druhé oblasti, ve které je připraveno 25 milionů korun, je možné si požádat o příspěvek na provozní výdaje na sportovních soutěžích a soustředěních, startovné, pronájem sportovních ploch, nákup sportovního vybavení nebo výdaje na trenéry. Maximální výše dotace na provozní náklady je buď 80 tisíc nebo 150 tisíc korun podle toho, zda se sportovci žadatele účastní soutěží spíše výjimečně nebo pravidelně, a to v nadkrajské, republikové nebo mezinárodní úrovni.

Žádosti o dotace se spustí 12. února od 8 hodin a jejich podávání se ukončí 1. března 2024 ve 14 hodin.

Zdroj: JMK, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci