Umístění: Sport Ostatní sporty Sportovním oddílům rozdělí kraj 20 milionů, čtyřmi miliony podpoří soutěže

Sportovním oddílům rozdělí kraj 20 milionů, čtyřmi miliony podpoří soutěže

Brno, 28. června 2021 - Nová krytá tribuna u fotbalového hřiště ve Zbraslavi, oprava střechy na Ranči Vítovice v Rousínově nebo rekonstrukce zdroje tepla v areálu TJ Sokol Drnovice. To jsou jen některé z projektů, které podpoří Jihomoravský kraj dotacemi. Mezi sportovní organizace a zařízení rozdělí Jihomoravský kraj více než 20 milionů korun. „Nastavili jsme pravidla pro dotace tak, aby na ně dosáhlo více zájemců. Zejména pak těch, co se starají o děti,“ prohlásil hejtman Jan Grolich.

balon mic fotbalovy

 

Na nové výstavby, rekonstrukce či opravy přispěje kraj 70 oddílům a sdružením částkou 8,1 milionu korun. Zbývajících 12 milionů korun půjde na provoz 151 vybraných organizací.

Zastupitelstvo zároveň odsouhlasilo i další necelé čtyři miliony korun na sportovní soutěže. Úspěšní byli žadatelé Sokolské župy Dr. Jindry Vaníčka Brno, která sdružuje 164 tělocvičných jednot se zhruba 22 260 členy – získali dotaci 900 tisíc. Celkem 150 tisíci korun podpoří kraj třeba uspořádání 9. ročníku Grand Prix Brno v dráhové cyklistice. Dotaci obdrží i Vysokoškolský sportovní klub Univerzita Brno na zajištění 2. kola Česká spořitelna atletické extraligy. Jihomoravský kraj se rozhodl podpořit například i talentovanou brokovou střelkyni Terezu Záviškovou.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci