Umístění: Sport Ostatní sporty Úspěšná Veronika Mišková aneb když krásu chrání karate…

Úspěšná Veronika Mišková aneb když krásu chrání karate…

Strážnice, 8. července 2011 - Veronika Mišková (18) je půvabná mladá slečna. O dotírající nápadníky tak nemůže mít nouzi. Dva tituly z mistrovství Evropy v karate však mnohým nahání husí kůži. „Pokud dotyčný neví, že dělám karate, tak je to v pohodě, potom ovšem tak půlka z nich uteče. Ne vážně, většinou si neodpustí poznámku v tom smyslu, že by si na mě asi neměli dovolovat, ale zase tak nebezpečná nejsem,“ usmívá se Mišková.

 

Karate-veronika-miskova

 
Studentku osmiletého gymnázia ve Strážnici přivedl ke karate v osmi letech její bratr. Zatímco ten už nezávodí, Veronika v karate ŠIN-MU (cesta prázdného srdce) sbírá jeden úspěch za druhým. Z mistrovství Evropy v kata (v té předvádí boj proti několika imaginárním útočníkům) si už přivezla domů medaile všech hodnot. „Nejvíc si cením třetího místa z Paříže. Bylo to pro mě premiérové mistrovství Evropy a šlo navíc o moje první opravdu velké závody. Ale cením si i proher. To se pak snažím víc trénovat, a posouvá mě to tedy dál. A taky mě těší, když se daří mladším dětem, kterým pomáhám,“ tvrdí Veronika.

Na konci září ji čeká evropský šampionát v Barceloně, a poté Mistrovství světa mládeže v Malajsii. „V Hodoníně mi s fyzickou kondicí pomáhá pan Letocha a do slovenské Senice jezdím za panem Čulenem, který mě trénuje hlavně v kata. Chtěla bych co nejčastěji stát na nejvyšším stupínku a poslouchat naši hymnu. A časem vychovávat další úspěšné karatisty,“ prozrazuje plány do budoucna mladá karatistka.

Karate-veronika-miskova-1

Petr Podroužek


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci