Umístění: Sport Ostatní sporty V Čebíně vznikne nové dětské hřiště

V Čebíně vznikne nové dětské hřiště

Čebín, 19. února 2024 - Koncem roku v Čebíně zveřejnili výzvu, kam občané zasílali návrhy a podněty k tomu, jak by mělo vypadat nové dětské hřiště. Po shrnutí nejdůležitějších bodů předá radnice podněty občanů firmám, které se dětskými hřišti zabývají a požádají je o vypracování nabídky. Celkově mají v letošním rozpočtu na realizaci hřiště vyčleněno 700 tisíc korun.

detske hriste prolezacky

 

„Máme velkou radost, kolik lidí se zapojilo a přispělo svými myšlenkami ke zlepšení dětského hřiště. Vzhledem k rozsáhlosti a různorodosti nápadů se zdá, že hlavní výzvou bude najít správnou rovnováhu mezi jednotlivými potřebami a náměty občanů. Další postup bude takový, že veškeré zaslané podněty předáme firmám, které se dětskými hřišti zabývají, a požádáme je, aby vypracovali nabídky, které bychom zveřejnili a nechali o nich občany hlasovat,“ uvedl starosta obce Tomáš Kříž (KDU-ČSL).

„V rozpočtu obce na rok 2024 jsme na revitalizaci dětského hřiště vyčlenili částku 700 tisíc korun. Pokud se cena vítězného návrhu bude pohybovat přibližně v těchto intencích, bude možné začít se stavbou na jaře tohoto roku. Pokud cena výrazně překročí možnosti letošního rozpočtu, tak se nabízí varianta rozdělit akci na etapy s tím, že část by se realizovala letos zbytek v příštích letech. Další možností by bylo dle vítězné nabídky zpracovat žádost o dotaci a zkusit získat finanční prostředky jinde. Výhodou by byla možnost realizovat patrně daleko více nápadů, nevýhodou pak časová náročnost takového postupu,“ doplnil Kříž.

Foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci