Umístění: Sport Ostatní sporty V Hodoníně začala rekonstrukce sportovní haly, kteru poškodilo tornádo

V Hodoníně začala rekonstrukce sportovní haly, kteru poškodilo tornádo

Hodonín, 28. února 2024 - V druhé polovině února začala očekávaná rekonstrukce Sportovní haly Teza v Lipové aleji. Budova, která slouží sportovcům již od roku 2005, utrpěla značné poškození způsobené tornádem. Nejvíce zasažena byla střecha, vnější plášť budovy a z důvodu zatečení také palubovka v hlavním sále.

hodonin sportovni hala tornado

 

Za téměř dvacet let provozu se na sportovní hale podepsal nejen zub času, ale především tornádo, které budovu citelně zasáhlo před necelými třemi lety. Nejnutnější opravy z důvodu zajištění provozuschopného stavu se uskutečnily vzápětí, oprava dřevěné parketové podlahy v hlavním sále pak v létě 2023. Celková rekonstrukce však byla nevyhnutelná.

Stavební práce budou zahrnovat rozsáhlou opravu a modernizaci střechy včetně klempířských prvků, výměnu opláštění bočních křídel haly i opravu obvodového pláště hlavní budovy. Na řadu přijde oprava oken, částečně opravy podlah, nové výmalby a řada dalších dílčích oprav. Důležitá je rovněž modernizace vzduchotechniky a s tím související silnoproudé elektrotechniky, vyměněn bude i systém vnější ochrany před bleskem. Z důvodu příjemnějšího sportovního zážitku bude instalováno nové ozvučení včetně nové reproduktorové soustavy a součástí bude i výměna osvětlení za úspornější LED svítidla. Projektovou dokumentaci kompletní rekonstrukce vyhotovili autoři původního návrhu stavby, architekti Holoušovi.

Stavební firma zahájila práce ve druhé polovině února. Výluka v provozu haly je plánována od května a ukončení stavebních prací očekáváme nejpozději v říjnu letošního roku. Předpokládané náklady stavby činí dle smlouvy o dílo 44,8 mil. korun a zhotovitelem je společnost TLAK SMOLÍK s.r.o. Na tuto rekonstrukci požádalo město o dotaci ve výši 70 procent uznatelných nákladů z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Zdroj a foto: hodonin.eu


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci