Umístění: Sport Ostatní sporty V Křenovicích vyrostlo nové sportovní a fitness hřiště

V Křenovicích vyrostlo nové sportovní a fitness hřiště

Křenovice, 23. dubna 2015 - V Křenovicích vyrostlo nové sportovní hřiště s fitness prvky. K vybudování sportovní plochy s pěti stanovišti dali podnět žáci druhého stupně místní základní školy, kteří se na realizaci projektu také sami podíleli. Výstavbu moderního hřiště v Křenovicích podpořila Nadace ČEZ, jež věnovala obci na projekt téměř 600 tisíc korun.

Hriste krenovice nadace cez

 

Nové hřiště v Křenovicích nabízí místním pět venkovních stanovišť s fitness prvky, které slouží ke komplexnímu protažení a posílení všech svalů. Každé stanoviště je opatřeno informační tabulí s grafickým návodem doporučených cviků ve třech stupních obtížnosti. Podnět ke zřízení tohoto hřiště, zaměřeného na rozvoj tělesné zdatnosti, vzešel od žáků křenovické základní školy. „Velmi nás potěšila jejich snaha a chuť se aktivně na něčem podílet a rozvíjet své fyzické schopnosti a možnosti, a tak jsme se snažili, abychom jejich přání mohli splnit. Při některých stavebních pracích na novém hřišti pak dokonce sami významnou měrou pomáhali,“ sdělil starosta Křenovic Jaromír Konečný.

Oranžové fitness hřiště je primárně určeno pro starší děti a dospívající mládež, cvičit na něm ale mohou všichni nehledě na věk či fyzickou zdatnost, obtížnost cvičení si totiž na jednotlivých stanovištích volí každý sám. Samozřejmostí jsou také speciálně upravené mlatové dopadové plochy kolem stanovišť pro větší bezpečnost. Výstavba Oranžového hřiště v Křenovicích je důležitou součástí dlouhodobého konceptu obce vést své občany k aktivnímu a zdravému způsobu života.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci