Umístění: Sport Ostatní sporty V Nemoticích vyrostlo multifunkční hřiště pro místní i chataře

V Nemoticích vyrostlo multifunkční hřiště pro místní i chataře

Nemotice, 3. října 2016 - Svátek svatého Václava oslavili v jihomoravských Nemoticích otevřením nového sportoviště, které poslouží místním občanům všech věkových kategorií i lidem z okolních obcí a chatařům. Náročnou výstavbu multifunkční plochy podpořila Nadace ČEZ 800tisícovým příspěvkem. Téměř tisíc metrů čtverečních velké sportoviště nabídne na svém umělém povrchu příležitost zahrát si zejména kolektivní míčové hry.

nemotice hriste nadace cez

„Naší prioritou při výstavbě hřiště bylo to, aby se na něm mohli setkávat místní včetně dětí a nové zázemí využít třeba k malé kopané, tenisu, basketu nebo volejbalu. Plocha samozřejmě poslouží i lidem z okolních obcí, které takové zázemí nemají, i chatařům a návštěvníkům Nemotic. Díky své bezbariérové podobě je navíc přístupná také všem zájemcům s fyzickým omezením," uvedl starosta Nemotic Antonín Hroza.

Přístup na nové Oranžové hřiště v obci bude v rámci jeho provozní doby od 8 do 20 hodin možný vždy po předchozí domluvě a rezervaci u obecního zaměstnance, který bude plochu vždy předávat i přebírat. Nemotice tím chtějí zajistit co nejlepší technický stav plochy v budoucích letech i pro další generace sportovců. Na jeho vznik obec nedaleko Vyškova vynaložila celkem 1 600 000 korun, v uhrazení 800 tisíc korun jí pomohl příspěvek Nadace ČEZ, 400 tisíci jí přispěl ještě Jihomoravský kraj. V příštím roce obec plánuje dokončit i stavbu přilehlé budovy pro volnočasové využití, kde bude veřejnosti k dispozici zázemí v podobě sprch a šaten i kulturní místnost pro akce ve vnitřních prostorách.

Sportovní a dětská hřiště pomáhá Nadace ČEZ budovat od svého založení v roce 2002. V letošním roce se povedlo otevřít již 400. takto podpořené hřiště v České republice. „Každá obec by měla mít vhodné zázemí pro aktivní život místních, které přispívá nejen jejich sportovnímu rozvoji a fyzické kondici, ale také vytváření vzájemných sociálních vazeb. Zejména v menších sídlech však na jejich výstavbu často nezbývají peníze, proto se jim snažíme dlouhodobě napomáhat," řekla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript