Umístění: Sport Ostatní sporty V Pasohlávkách se pojede mistrovství ČR dračích lodí

V Pasohlávkách se pojede mistrovství ČR dračích lodí

Brno/Praha 24. září 2013 – Kolem 2 000 pádlujících dragonů se kvalifikovalo na Mistrovství České republiky dračích lodí 2013, které se pojede v Pasohlávkách od pátku 27. do neděle 29. září. V areálu ATC Merkur na Velké Laguně bude MČR DL 2013 zahájeno kategorií školních posádek v pátek dopoledne. Víkend pak bude patřit nejlepším týmům v ČR v kategorii Český pohár a Dragon Boat Grand Prix, současně i poprvé v historii se bude bojovat o medaile v kategorii FUN tj. firemních a příležitostných týmů.

draci-lode-palava-2012

 

Páteční závod škol pod názvem „Pálavské dráče“ je současně Mistrovstvím ČR dračích lodí školních týmů. „Těší nás zájem školních dračích týmů, které budou závodit páteční dopoledne. Přihlášeno máme 14 týmů ze základních i středních škol,“ říká za organizátory ředitel závodu Zdeněk Janeček.

Sobota bude ve znamení akčních tratí na 200 a 2000 metrů. Dopoledne se postupně představí posádky Českého poháru, dále týmy v kategorii Dragon Boat Grand Prix (DBGP) dragoni smíšených posádek a v závodě Firemních posádek i příležitostné (FUN) týmy.

Finálové jízdy nejprestižnějšího sobotního závodu Českého poháru odstartují kolem 10 hod dopoledne a série DBGP na 200 m pak v 14 hodin. Očekáváme celou domácí špičku dračích lodí.

„Mistrovství České republiky dračích lodí je vrcholem domácí závodní sezony 2013, celkem se zde v Pasohlávkách představí kolem 80 týmů, přijedou i týmy z Maďarska a Slovenska. Rozdáme vítězům téměř 1500 medailí. Závodníci se těší nejen na závodění, ale i na podzimní jižní Moravu, která má svoje neopakovatelné kouzlo,“ řekl prezident České asociace dračích lodí Petr Klíma.

Sobota vyvrcholí vyhlášením vítězů, budou udělovány tituly Mistra ČR DL, budou vyhlášeni vítězové celoroční série Českého poháru a Dragon Boat Grand Prix 2013. Na večerní Dragon party zahraje kapela Krausberry.

Na neděli je naplánován velmi obtížný závod na 500m, první jízdy budou odstartovány v 10 hodin.

(red), ilustarční foto: Kryštof Turek


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci