Umístění: Sport Ostatní sporty V pátek 6. května začínají na Masarykově okruhu jízdy in-line bruslařů

V pátek 6. května začínají na Masarykově okruhu jízdy in-line bruslařů

Brno, 4.května 2011 - Na Masarykův okruh mohou letos poprvé vyrazit lidé na in-line bruslích. První termín oblíbené sportovní akce je vypsán na tento pátek 6. května. Jízda začíná v 18.30 a bruslaři mohou po Masarykově okruhu jezdit do 20 hodin.

Automotodrom-logo

 

Dráha je pro bruslaře otevřena obousměrně v prostoru cílové rovinky a navazujícího úseku za první zatáčkou trati pojmenovanou po legendárním závodníkovi Františku Šťastném.

„Otevřený úsek vede po rovině. V každém směru mají bruslaři k dispozici přes sedm metrů širokou dráhu. To je víc jak dvojnásobek běžného profilu brněnských cyklostezek, po kterých bruslaři běžně jezdí. Samozřejmostí je špičkový povrch bez nerovností,“ zve manažerka pronájmu dráhy Iva Lacinová. Jedinou podmínkou je mít kompletní bezpečnostní vybavení, tedy chrániče kolen a loktů a cyklistickou přilbu.

Za devadesátiminutovou projížďku zaplatí bruslaři symbolických padesát korun. Po celou dobu je jim k dispozici zdravotnická služba. Ve spolupráci s prodejcem sportovního vybavení Helia Sport Automotodrom Brno zajišťuje i bezplatný servis a možnost půjčit si brusle či chrániče.

Pro účastníky in-line bruslení bude zdarma vyhrazeno parkoviště přímo v areáluAutomotodromu Brno, do nějž se dá přijet po silnici ze Žebětína nebo Ostrovačic. Příjezd je značen značkami „Paddock“.

Další termín in-line bruslení na Masarykově okruhu je vypsán na 27. května, 3. června se na dráze koná první veřejná cyklojízda. Při ní bude otevřena celá dráha a sportovci si tak budou moci projet celou závodní trať stejně jako motorističtí závodníci. V čele prvního pelotonu na Masarykův okruh vyjedou legendární spurtér a vítěz několika etap Girod´Italia a Tour de France Ján Svorada a paralympijský vítěz Jiří Ježek.

(red)


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci