Umístění: Sport Ostatní sporty Ve Snovídkách zrekonstruovali 20 let nepoužívané hřiště

Ve Snovídkách zrekonstruovali 20 let nepoužívané hřiště

Snovídky, 11. října 2016 - Jihomoravská obec Snovídky otevřela koncem září své nově zrekonstruované sportovní hřiště. Plocha po náročné rekonstrukci za 800 tisíc korun, s jejímž financováním obci nedaleko Vyškova pomohla Nadace ČEZ, vytvořila v centru Snovídek multifunkční prostor pro sportování místních občanů, především dětí a mládeže.

SNOVIDKY nove otevrene hriste

Původní šotolinové hřiště ze 70. let bylo kvůli výstavbě místního vodovodu v roce 1997 vážně poškozeno a již nedošlo k jeho obnově. „Vzali jsme si proto za cíl jeho nevyhovující stav vyřešit a nabídnout našim občanům, především dětem a mládeži, vhodné a volně přístupné místo k jejich sportovnímu vyžití. Díky nadačnímu příspěvku jsme mohli začít realizovat rekonstrukci, která nechala vzniknout sportovní ploše pro míčové hry, zejména malou kopanou, tenis a nohejbal,“ uvedl starosta obce Snovídky Miloslav Masařík.

Na sportovišti o rozměrech téměř 650 metrů čtverečních byla v rámci rekonstrukce urovnána finální vrstva, položen zbrusu nový umělý povrch a vybudováno bezpečnostní oplocení. Přístupné je všem zájemcům z obce, jejího okolí i řad chalupářů bez omezení. S uhrazením nákladů na jeho opravu ve výši 800 tisíc korun pomohl Snovídkám 500tisícový příspěvek Nadace ČEZ.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript