Umístění: Sport Ostatní sporty Ve Veselí nad Moravou vyrostla profesionální dráha pro in-line bruslaře

Ve Veselí nad Moravou vyrostla profesionální dráha pro in-line bruslaře

Veselí nad Moravou, 22. května 2015 - Jihomoravští příznivci kolečkových bruslí se dočkali první profesionální in-line dráhy v kraji. Ve Veselí nad Moravou vyrostl vedle městského koupaliště sportovní ovál, který poslouží jako plnohodnotný tréninkový prostor sportovcům z rychlobruslařských oddílů, i všem zájemcům z řad široké veřejnosti.

veseli nad moravou in line draha nadace cez

Výstavbu speciální oválné dráhy podpořila Nadace ČEZ, která sportovnímu oddílu IN-LINE VESELÍ věnovala 200 tisíc korun.

Slavnostní otevření dráhy doprovázely závody na in-linech, které tak pomyslně pokřtily nový sportovní areál nacházející se v těsné blízkosti městského koupaliště a fotbalového stadionu. Amatérští bruslaři i závodníci, kteří byli doposud odkázáni na jízdu na cyklostezkách či parkovištích, ji budou moci využívat díky celodenní otvírací době prakticky kdykoliv. „In-line dráha bude sloužit dětem z našeho i všech ostatních rychlobruslařských oddílů bez rozdílu, jelikož je první a jediná svého druhu na jižní Moravě. Poskytne rovněž vhodný prostor všem ostatním lidem z města i okolí, kteří se třeba na kolečkových bruslích teprve chtějí naučit,“ sdělila Petra Korvasová, trenérka oddílu IN-LINE VESELÍ.

Sportovní oddíl IN-LINE VESELÍ navštěvuje zhruba 70 dětí ve věku 4 – 15 let. Je pravidelným pořadatelem závodů na in-line bruslích a propagátorem zdravého pohybu na kolečkách mezi širokou veřejností. Organizuje vyjížďky městem i kurzy bruslení pro dospělé. Nové in-line hřiště nabídne plnohodnotný prostor pro stávající členy i rozšiřování veselské sportovní základny.

Nadace ČEZ pomáhá budovat sportovní a dětská hřiště po celé České republice od roku 2002. V rámci svého grantového řízení Oranžové hřiště již podpořila výstavbu téměř tří set hracích a sportovních ploch. „Každý rok se nám s žádostí o nové hřiště hlásí velké množství měst, obcí i sportovních klubů ze všech koutů České republiky. Uvědomujeme si, že každý takovýto prostor významným způsobem formuje veřejné dění i život místních obyvatel, proto je pomáháme budovat už třináctým rokem,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript