Umístění: Sport Ostatní sporty Ve Výrovicích na Znojemsku otevřeli opravené hřiště pro děti

Ve Výrovicích na Znojemsku otevřeli opravené hřiště pro děti

Výrovice, 26. října 2015 - V sobotu 24. října bylo ve Výrovicích na Znojemsku slavnostně otevřeno zrekonstruované dětské hřiště. Na obnovu a doplnění hřiště o nové herní prvky přispěla jihomoravské obci částkou 50 tisíc korun Nadace ČEZ. Část vybavení dětského hřiště ve Výrovicích už byla ve špatném technickém stavu a ohrožovala bezpečnost hrajících si dětí. Obec se proto rozhodla nevyhovující prvky vyměnit a doplnit je o nové.

vyrovice nove hriste pro deti nadace cez

 

„Jsme rádi, že se nám poškozenou konstrukci pro závěsné houpačky podařilo vyměnit, a zvýšit tak bezpečí, pohodlí a možnosti herního vyžití. Hřiště pravidelně navštěvují děti z naší obce i jejího okolí a v letních měsících také děti, které tráví prázdniny v nedalekém kempu,“ sdělil Pavel Vlček, starosta obce Výrovice. Ta kromě opravy houpačkové sestavy doplnila hrací plochu o konstrukci ptačího hnízda, lezeckou stěnu, vahadlo a trampolínu.

Otevřít „staronové“ hřiště přišli občané jihomoravské obce v rámci podzimního lampionového průvodu vítajícího dýňovou sezónu. Součástí průvodu bylo rovněž občerstvení v podobě dýňové polévky, na níž si pochutnali přítomné děti i dospělí. Na rekonstrukci hřiště vynaložily Výrovice částku 321 000 korun, 50 tisíc pokryl nadační příspěvek, 225 tisíc korun přidalo MMR, zbytek uhradila obec z vlastního rozpočtu. Hřiště bude všem zájemcům otevřeno celoročně bez omezení.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci