Umístění: Sport Ostatní sporty Ve Vyškově otevřeli druhou část Oranžového hřiště

Ve Vyškově otevřeli druhou část Oranžového hřiště

Vyškov, 30. října 2013 – Druhá část sportovně rekreačního hřiště ve Smetanových sadech ve Vyškově-Dědicích, známého pod názvem Oranžové hřiště, se dočkala svého otevření. Druhou etapu hřiště začala stavební firma Wagner stavět na konci letošního srpna. Na zhruba 760 metrech čtverečních vyrostla nová zpevněná plocha s několika povrchy – z pryžové štěpky, říčního písku a zelených ploch. Nedílnou součástí stavby jsou dvě nové atrakce pro děti, konkrétně lanové centrum a opičí dráha. Rozšířené plochy hřiště byly doplněny kamennými balvany, lavičkami a odpadkovými koši.

oranzove hriste cez vyskov

 

Také druhá etapa Oranžového hřiště vznikla za finanční podpory společnosti ČEZ – Nadace ČEZ, a to v částce půl milionu korun. Další náklady ve výši 1 milion 190 tisíc korun pokrylo město Vyškov ze svého rozpočtu.

První část sportovně rekreačního hřiště byla v prostoru Smetanových sadů otevřena na konci listopadu minulého roku. „Jak ukazují naše zkušenosti, děti všech věkových kategorií si toto hřiště oblíbily a je veřejností hojně navštěvované. Dobrou zprávou určitě je, že v příštím roce bychom jej chtěli rozšířit o třetí část se dvěma dalšími hracími prvky,“ uvedl při dnešním slavnostním otevření starosta města Karel Goldemund.

Foto: Nadace ČEZ


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci