Umístění: Sport Ostatní sporty Mikulovskou etapu Nova Cupu vyhráli Pichlíková a Adel

Mikulovskou etapu Nova Cupu vyhráli Pichlíková a Adel

Mikulov, 7. října 2020 – Známé tváře se radovaly z vítězství v závodě #světovéČesko Mikulov. Nejrychleji zvládl zajet nejdelší trasu na 55 kilometrů pod názvem Corny jízda s časem pod dvě hodiny Filip Adel (Superior Velsbike). Mezi ženami zvítězila Jana Pichlíková (Kross Bikeranch Team) s časem 2:12. Závod odstartoval ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje Leoš Tržil společně se starostou Mikulova Rostislavem Koštialem. Silný vítr výrazně rozdělil pole již v samém úvodu závodu. Po celý den však startovní pole doprovázelo slunečné počasí a v areálu nechyběla správná moravská atmosféra s vůní burčáku.

cyklozavod mikulov

 

Krásy jižní Moravy si nenechal ujít hokejový brankář Dominik Hašek, ani početný tým We Love Cycling s výraznými osobnostmi jako je profesor Jan Pirk, Miss 2016 Andrea Bezděková či moderátor Štěpán Sokol.

Do cíle jako první dorazil z dlouhé trasy Filip Adel. Ten zdolal o čtyři vteřiny domácího Matěje Průdka (Multivraft MTB Team). Na stupních je doplnil Michal Bubílek (Kross Bikeranch Team).

Pichlíková v barvách Kross Bike Ranch porazila druhou Lenku Fridrichovou (Ghost Team) a třetí Moniku Klimešovou (Endeka Bassta Team). V kratší trase Nova jízda na 33 kilometrů zvítězil mezi muži Pavel Šumpík (JK Cycling) a mezi ženami Silvie Holubková (Head Pro Team Opava).

Seriál NOVA CUP pokračuje 17. října závodem Alpa Hradec Králové. Přihlásit se za zvýhodněné startovné můžete do neděle.

zavod mikulov vitezova

Foto: Ondřej Litera


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci