Umístění: Kultura Ostatni Moravské kraje vydaly průvodce Lázně s chutí Moravy a Slezska

Moravské kraje vydaly průvodce Lázně s chutí Moravy a Slezska

Brno, 17. ledna 2014 - Lázně s chutí Moravy a Slezska – to je název nového turistického průvodce, který na společné tiskové konferenci v rámci veletrhu Regiontour v Brně ve čtvrtek 16. ledna představily čtyři moravské kraje. Jihomoravský kraj zde reprezentoval náměstek hejtmana Václav Božek.

lazne wellness

 

„V programu podpory lázeňství je potřeba mezi kraji spolupracovat, ne si konkurovat,“ řekl náměstek Božek. Společný projekt Moravskoslezského, Jihomoravského, Olomouckého a Zlínského kraje propaguje zdejší lázeňství a místní tradiční gastronomii. Jižní Morava zve v průvodci například do Lednice na Břeclavsku a Hodonína, kde lázně využívají prameny jódobromové vody k léčbě poruch pohybového ústrojí.

Průvodce vychází v nákladu 40 000 kusů a představuje akvaparky i areály určené pro rehabilitační koupele. Vydání publikace přišlo na 1,2 milionu korun. Průvodce bude k dispozici ve všech větších turistických centrech v republice, dostanou ho i centrály cestovního ruchu v okolních zemích, aby na Moravu a do Slezska přivedly cizince.

Jde již o devátý společný turistický průvodce krajů. Čtyři moravské kraje už v minulosti zpracovaly průvodce se svými nejhezčími cyklostezkami, společně prezentovaly také speciality moravské kuchyně, nejzajímavější památky a k loňskému 1150. výročí příchodu věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravy vydaly společného průvodce po duchovních stavbách.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci