Umístění: Kultura Ostatni Startuje tradiční soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku v kraji

Startuje tradiční soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku v kraji

Brno, 14. ledna 2022 - Patnáctý ročník tradiční soutěže Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje odstartovala. Zájemci můžou podávat přihlášky až do 4. února 2022. Vlastníci oceněných památek získají za svou renovaci až 150 tisíc korun. „Budeme rádi, když se s námi podělíte o výsledky vaší práce. Věřím, že tím společně nejen inspirujeme další vlastníky památek, ale taky jim třeba dodáme odvahu pustit se do vlastních projektů, které dělají jižní Moravu zase o něco krásnější,“ vyzval náměstek hejtmana pro oblast kultury a památkové péče František Lukl.

kostel pamatka chram

 

Stejně jako v minulých ročnících rozhodne o jejich pořadí odborná komise soutěže. Účastníci se utkají taky o Cenu veřejnosti ve výši 60 tisíc korun, jejíž vítěz vzejde z hlasování prostřednictvím SMS zpráv. Otevřené bude od 14. do 31. března.

Ceny se budou udělovat ve čtyřech hlavních kategoriích:

  • Velké stavby (hrady, zámky,..)
  • Díla výtvarného umění (sochy, obrazy,..)
  • Drobné stavby (kapličky, boží muka,..)
  • a Cena veřejnosti (bez ohledu na kategorii)

Účastníkem soutěže můžou být vlastníci kulturních památek nacházejících se na jižní Moravě a zapsaných v Ústředním seznamu kulturních památek ČR, jejichž obnova skončila v roce 2021. Zařazené budou i opravy jejich ucelených částí – třeba střechy, křídla budovy a podobně.

Přihlášku, obsahující písemný souhlas vlastníka, může podat kdokoliv z laické i odborné veřejnosti, právnické osoby, starostové obcí, na jejichž území se památky nacházejí, farnosti i spolky. Je ji potřeba doručit písemně na adresu:

Jihomoravský kraj, odbor kultury a památkové péče, Žerotínovo nám. 449/3, 601 82 Brno a též e-mailovou zprávou na adresu kovar.daniel@jmk.cz. Veškeré informace k soutěži a její pravidla budou od 13. ledna 2022 zveřejněny na webových stránkách kraje jmk.cz.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci