Umístění: Kultura Ostatni Tisíce dětí v kraji objevují památky a bojují proti černobílému Večerníčku

Tisíce dětí v kraji objevují památky a bojují proti černobílému Večerníčku

Brno, 15. srpna 2014 - Do Punkevních jeskyní, na zámek Lednice, na hrad Pernštejn nebo do zábavního parku Permonium či Znojemského podzemí se se po celé léto vydávají tisíce dětí s jasným cílem, chtějí zachránit duhu. V rámci hry, kterou pro ně spolu s organizací Junák připravila Česká televize, totiž hledají nejen v Jihomoravském kraji, ale po celé České republice, barevné symboly, pomocí nichž se snaží zastavit odbarvování dětské stanice Déčko. Zapojilo se jich už přes pětatřicet tisíc.

ceska televize zachranme duhu

 

Kanál Déčko se od začátku prázdnin postupně odbarvuje, a to vinou zlého Černobíla, který krade barvy duhy. Děti se tak v průběhu prázdnin vydávají na různá zajímavá místa České republiky, kde hledají barevné symboly, díky kterým mohou barvy zachránit. „Česká televize se snaží v dětech posílit zájem o historii, kulturu i tuzemské přírodní krásy. Nabízíme chytrou zábavu na léto pro celou rodinu a inspirujeme k netelevizním aktivitám. Celkový počet registrovaných zachránců, kteří se do hry zapojili, překročil už neuvěřitelných třicet pět tisíc. Což ukazuje, že se náš cíl daří naplňovat,“ prozrazuje vedoucí redaktorka dětského webu ČT :D Štěpánka Sunková. A dodává: „Počet úspěšných soutěžících, kterým se povedlo sesbírat všechny potřebné barevné symboly, včetně vstupního, přesáhl již čtyři tisíce. Od dětí nám navíc přišlo přes šest tisíc e-mailů, ve kterých vyjadřují svou snahu zachránit duhu a porazit zlomyslného Černobíla.

V Jihomoravském kraji ukryla Česká televize barevné symboly spolu se skauty a skautkami z místních oddílů například v Punkevních jeskyních či Znojemském podzemí.  „Skauti a skautky jsou rádi, že se do záchrany duhy na Déčku zapojuje tolik dětí a rodičů. Ve schránkách nachází nejen velké množství vzkazů od dětí pro zloducha Černobíla, ale také poděkování rodičů za výběr hezkého místa, příležitost k výletu a možnost poznávání nových lokalit v jejich kraji. Na dobrodružné zážitky není nikdy pozdě, a tak doufáme, že se do konce prázdnin do hry zapojí ještě další kluci a holky,“ říká tisková mluvčí Junáka Jitka Taussiková.

Děti hledají symboly na více než sto čtyřiceti místech po celé České republice. Po jejich vložení do virtuálního mrazicího boxu na stránkách zachranteduhu.cz, kam Černobíl barvy ukryl, se v boxu automaticky zvýší teplota. Podaří-li se dosáhnout bodu varu, dojde k explozi a barvy Déčka se podaří zachránit. Soutěž tak bude spolu se závěrem prázdnin úspěšně ukončena.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci