Umístění: Kultura Ostatni Týden s armádou v Kyjově

Týden s armádou v Kyjově

Kyjov, 18. dubna 2013 - Od pondělí 22. dubna do neděle 28. dubna 2013 se v Kyjově uskuteční prezentační akce k 20. výročí Armády České republiky nazvaná Týden s armádou. Slavnostní zahájení proběhne v pondělí 22. dubna 2013 v 9.30 v kyjovské sportovní hale za účasti starosty města Kyjov Františka Lukla, náměstka ministra obrany Michaela Hrbaty a zástupce náčelníka štábu pro podporu Velitelství společných sil plk. gšt. Aloise Kadlčíka.

armada-vojak

 

Pro děti kyjovských základních škol je připravena sportovně-zábavná soutěž v netradičních vojenských disciplínách pod názvem „Kdo si hraje, nezlobí“. V doprovodném programu resort obrany připravil dynamické ukázky boje zblízka MUSADO. O hudební doprovod se postará Slovakia rewival band. Akci bude moderovat Radek Komoráš z odboru komunikace  a propagace MO ČR.

V pondělí od 16:30 hodin se také uskuteční v kyjovském kulturním domě vernisáž výstavy kreseb dětí z mateřských škol s kulturním programem. Nejzajímavější obrázky s tématem „Armáda očima dětí“ ocení představitelé armády i města.  

V úterý 23. dubna a ve středu 24. dubna bude program probíhat v Kulturním domě Kyjov. V komponovaných populárně-naučných programech vystoupí s prezentacemi příslušníci 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice, studenti  Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany z Moravské Třebové, vojenští profesionálové z Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov, odborníci z Vojenské policie a také vojenští vysokoškoláci z Univerzity obrany Brno.

V úterý 23. dubna vystoupí od 19:00 hodin v kulturním domě Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ. Ve středu 24. dubna na Masarykově náměstí od 16:00 hodin proběhne show program a koncert Vojenské hudby Olomouc. Po celý týden budou v kulturním domě veřejnosti přístupné různé výstavy, před radnicí na Masarykově náměstí budou umístěny stojany s výstavou „20 let AČR“.

Čtvrteční program bude patřit projekci filmu Nickyho rodina režiséra Mateje Mináče v kině Kyjov pro žáky osmých a devátých tříd místních základních škol. Film vypráví o osudech Wintonových dětí zachráněných těsně před 2. světovou válkou. Ministerstvo obrany bylo jedním z hlavních partnerů filmu a přispělo k jeho vzniku.

Na pátek 26. dubna je na Masarykově náměstí v době od 9:00 do 13:00 přichystán program pod heslem „Všude tam, kde je nás třeba!“, s představením ukázek vojenské  techniky - vozidla Dingo, Pandur, IVECO, Landrover 130, výstroje a výzbroje - sborka-rozborka samopalu Sa-58 a kulometu Minimi a vojenského výcviku -  boj zblízka MUSADO, taktická skupina Commandos i Vojenská policie.  

V sobotu 27. dubna proběhne v Kyjově „Boj o radnici“ – od 10:00 do 18:00 hodin se před radnicí na Masarykově náměstí střetnou vojenské historické kluby v rolích okupačních německých vojsk a sil Rudé a rumunské armády.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci