Umístění: Kultura Ostatni Znojmo otevře brány svých památek dokořán

Znojmo otevře brány svých památek dokořán

Znojmo, 4. dubna 2024 - Znojmo letos v rámci akce Brány památek dokořán nabídne zdarma prohlídku připravovaného lapidária v Centru Louka. Jihomoravské muzeum ve Znojmě přidá tvůrčí dílny pro rodiny s dětmi a komentovanou prohlídku výstavy v Domě umění. To vše v sobotu 27. a v pondělí 29. dubna.

padaci dvere

 

Město Znojmo se jako člen Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska každoročně připojuje k celonárodní akci Brány památek dokořán. V rámci ní mají lidé možnost zdarma navštívit vybrané památky. V letošním roce si budou moci zájemci prohlédnout nově připravovanou expozici kamenných prvků v lapidáriu a nahlédnout i do ostatních prostor v Centru Louka. „Lapidárum bude letošní novinkou. Vystaveny budou prvky nalezené při rekonstrukci budovy, návštěvníci se tak při prohlídce vrátí v čase a dozvědí se spoustu informací o stavebním vývoji kláštera v Louce,“ nastínila místostarostka Bohumila Beranová. Komentované prohlídky budou probíhat v sobotu 27. dubna a v pondělí 29. dubna vždy v 9, 11, 13 a 15 hodin. V sobotu bude návštěvníky provázet autor expozice architekt Vratislav Zíka, v pondělí městská architektka Iveta Ludvíková.

Jihomoravské muzeum ve Znojmě uspořádá v sobotu 27. dubna lektorovanou tvůrčí dílnu pro rodiny s dětmi s názvem Jak neztratit hlavu. Akce začíná v 10.00 hodin v minoritském klášteře. Vstup je zdarma, je ale nutné rezervovat si místo na e-mailu frecerova@muzeumznojmo.cz nebo telefonu 776 799 559.

V Domě umění na Masarykově náměstí proběhne v sobotu 27. dubna od 14.00 hodin komentovaná prohlídka výstavy Miroslavy Krausové a Pavla Kašpárka Dialogy. Provázet bude jeden z autorů – malíř a fotograf Pavel Kašpárek. Vstup je zdarma.

Zdroj: znojmocity.cz, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci