Umístění: Sport Plavání

Znojmo zrekonstruuje koupaliště v Mramoticích

plavecak rodinaZnojmo, 15. února 2024 - Město Znojmo zahájilo přípravy na rekonstrukci koupaliště v Mramoticích. Novou podobu ukáže studie, jejíž zadání schválili radní na svém posledním zasedání. Studie bude obsahovat několik možných variant rekonstrukce s důrazem na optimalizaci velikosti vodních ploch a ploch pro opalování. U každé varianty bude proveden kvalifikovaný propočet odhadovaných nákladů na realizaci. Studie bude hotová v horizontu několika měsíců.

V Blansku vyroste nový krytý bazén

plavecky bazenBlansko, 31. října 2023 - Do další fáze postoupila příprava stavby nového krytého bazénu v Blansku na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka. Město nyní vypsalo výběrové řízení a hledá zhotovitele této zakázky. Podklady pro výběrové řízení schválila na svém posledním zasedání rada města, ta odsouhlasila návrh smlouvy o dílo, minimální požadavky i hodnotící kritéria pro zadávací řízení. Vybraná firma bude mít za úkol dopracovat projektovou dokumentaci, zajistit bourání stávajících lázní i stavbu nového krytého bazénu. Bourání původního objektu a dokončování přípravy stavby tak může probíhat současně.

Lázně ve Znojmě končí, o jejich budoucnosti má rozhodnout i veřejnost

lazne znojmo ilustracni deti bazenZnojmo, 13. června 2023 - Ve znojemských lázních se doplavalo. Poslední děti je navštíví 23. června. V novém školním roce už se budou učit plavat v novém krytém bazénu v Louce. Po téměř šedesáti letech se tak uzavírá jedna kapitola historie lázní a otevírá se nová. Hlavní slovo v diskuzi o budoucnosti lázní budou mít občané. „Jsem přesvědčena, že se dveře budovy lázní zavírají jen dočasně. Musíme se rozhodnout, co dál. Variant je více a žádná v tuto chvíli není definitivní. Jisté je, že budovu městských lázní chceme udržet při životě,“ zdůraznila starostka Znojma Ivana Solařová.

V Mikulově má vyrůst nový krytý bazén a sportovní zóna

plavani novy bazen mikulovMikulov, 14. února 2017 - Krytý bazén, nová sportovní zóna, záchytné parkoviště a parkovací dům. To jsou stěžejní témata, se kterými starosta města Rostislav Koštial seznámil zastupitele na pracovním setkání 25. ledna. Budou součástí strategického plánu rozvoje města do roku 2024. Výhledový dokument rozvoje města se rozšiřuje o vybudování krytého bazénu a revitalizaci koupaliště, vznik záchytných parkovišť a parkovacího domu a přeměnu bývalého „cvičáku A“ za kasárnami ve sportovní zónu.

Tipy pro rodiče: Jak naučit děti bezpečně plavat?

kojenec dite plavani bazenBrno, 26. ledna 2016 - Během zimy, kdy děti venku příliš dlouho nevydrží, je ideální čas naučit je plavat. Je ovšem potřeba vybrat správné místo i techniku výuky. Obzvlášť v chladnějších měsících musí být voda příjemně teplá. Pro děti je navíc důležitá i zábavná forma učení. Už dávno totiž neplatí, že dítě se nejlépe naučí plavat hozením do vody.

Břeclav otevírá krytý bazén, opravy spolkly miliony

breclav kryty bazen slavnostni otevreniBřeclav, 28. listopadu 2014 - O pár měsíců později, ale ve větším pohodlí. Krytý bazén v Břeclavi se po několikaměsíční odstávce otevře veřejnosti pátek 28. listopadu. Díky mnohamilionové investici se podařilo vyměnit potřebné rozvody, opravit nevyhovující vzduchotechniku a zastavit velké úniky vody z velkého bazénu. Původně měli krytý bazén začít lidé využívat už v říjnu, havarijní stav některých částí však opravy prodloužil.

Oprava krytého bazénu v Břeclavi se prodlouží kvůli havarijnímu stavu

plavani1Břeclav, 29. srpna 2014 - Na začátku roku 2013 převzala příspěvková organizace Tereza do své správy nejen letní městské koupaliště, ale i krytý bazén. Ten zůstal v provozu až do zahájení sezony letního koupaliště. Ihned poté převzala vysoutěžená firma areál, aby mohla začít s opravami.

Zrekonstruované břeclavské koupaliště otevře před prázdninami

koupaliste breclav rekonstrukceBřeclav, 20. června 2014 - Nové zábradlí, zpevněné plochy kolem bazénů, dětské prvky a další úpravy. Břeclavské letní koupaliště se otevře návštěvníkům už příští týden. A změna je viditelná na první pohled.

Strana 1 z 8