Umístění: Sport Plavání Brněnští plavci na Mistrovství Evropy v dlouhém bazénu

Brněnští plavci na Mistrovství Evropy v dlouhém bazénu

Brno, 28. května 2012 - Během minulého týdne proběhlo v maďarském Debrecenu plavecké Mistrovství Evropy v dlouhém bazénu. Původně se měla tato vrcholná mezinárodní akce uskutečnit v belgických Antverpách, ale kvůli finančním problémům byl tento evropský šampionát přesunut do Maďarska.

Plavec-znak

 


Sedmnácti členná česká plavecká výprava měla ve svém středu i tři brněnské plavce – Martina Vernera, Květoslava Svobodu a Kláru Václavíkovou. Všichni tři si vedli v evropské konkurenci dobře. V Maďarsku se neplavalo jen o medaile, ale také o limity na letošní sportovní svátek OH 2012.

Nejlépe se vedlo v dlouhém bazénu Martinovi Vernerovi na 100 metrů volným způsobem. V této disciplíně pronikl časem 49,83 do semifinále, kde dohmátl jako šestnáctý. Bohužel mu stále uniká tvrdý olympijský limit FINA A a tak se musí zatím spokojit s mírnějším olympijským limitem FINA B, který mu nedává stoprocentní jistotu startu v Londýně.

Klára Václavíková si vedla velmi dobře na znakových tratích, kde zaplavala své nejlepší letošní výkony a málem se jí podařilo proniknout do semifinále na 50 metrů znak. Čas 29,68 ji stačil na konečné 21. místo. Květoslav Svoboda se sice snažil, ale nepodařilo se mu atakovat své cíle a jeho nejlepším umístněním bylo 31. Místo v disciplíně 200 znak, kde dohmátl v čase 2:03,83.

Plavci KPSP Komety Brno se představili nejen v individuálních startech, ale také ve štafetách. Martin Verner i Květoslav Svoboda se podíleli svými výkony na 11. místě kraulové štafety 4x200 volným způsobem a na 14. místě polohové štafety 4× 100 polohový závod.

Brněnské plavce a české reprezentanty čekají o víkendu další závody a to další kolo Českého poháru, který se uskuteční v pražském Podolí. Mezinárodních závodů Praha 2012 se zúčastní více jak dvacítka plavců z Komety Brno.

Autor: Jiří Vlček, KPSP Kometa Brno, foto: ilustrační

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci