Umístění: Sport Plavání Jez v Maloměřicích má novou záchrannou podkovu, původní zničili vandalové

Jez v Maloměřicích má novou záchrannou podkovu, původní zničili vandalové

Brno, 17. dubna 2013 - Zástupci z Českého svazu kanoistů nainstalovali na jez v Brně – Maloměřicích novou záchrannou podkovu. Zároveň vyměnili i na druhém břehu házecí lano, které bylo rozřezané od vandalů. Na obou místech u jezu je nově i upozornění, že tyto záchranné prvky poškodili vandalové. Ve středu to uvedla Gabriela Tomíčková, mluvčí Povodí Moravy, s.p.

jez-malomerice-nova-zachranna-podkova-povodi-moravy

 

"Záchrannou podkovu, kterou Povodí Moravy, s.p. na jezu instalovalo, zapálili vandalové o víkendu 30.-31.3. a zcela ji požárem zničil. Jedná se už o několikátý útok vandalů na záchranné prvky, které Povodí Moravy instalovalo na nejnebezpečnějších jezech. I když faktická škoda je pouze pět tisíc korun, lidé by si měli uvědomit, že tato opatření slouží převážně jim samotným," řekla mluvčí.  

Bezpečnostní záchranné prvky začalo Povodí Moravy instalovat na jezech z vlastní iniciativy v létě 2011. Podkovy z pěnového materiálu a házecí lana instalovali vodohospodáři zatím na místa, která  konzultovali s vodáky z Českého svazu kanoistů a Vodácké školy záchrany – tedy na obou březích řeky Svitavy v Brně vedle nebezpečných jezů v Maloměřicích a Cacovicích a dále na jezech v Oseku nad Bečvou a v Řepčíně.  

Záchrannou podkovu v Řepčíně ukradli zloději chvíli po její instalaci. V srpnu loňského roku zase někdo odcizil házecí lana na jezu Osek II na Přerovsku.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci