Umístění: Sport Plavání Oprava krytého bazénu v Břeclavi se prodlouží kvůli havarijnímu stavu

Oprava krytého bazénu v Břeclavi se prodlouží kvůli havarijnímu stavu

Břeclav, 29. srpna 2014 - Na začátku roku 2013 převzala příspěvková organizace Tereza do své správy nejen letní městské koupaliště, ale i krytý bazén. Ten zůstal v provozu až do zahájení sezony letního koupaliště. Ihned poté převzala vysoutěžená firma areál, aby mohla začít s opravami.

plavani1

 

Ihned na začátku roku provedli úředníci spolu s dalšími odborníky několik prohlídek krytého bazénu. Zjistil, že jsou nutné rozsáhlé stavební úpravy, proto se přistoupilo k vypracování projektové dokumentace a následně k výběru dodavatele.

Během oprav byly zjištěny další havarijní stavy některých konstrukcí a technologií, především vzduchotechnického zařízení. Ve zpracované projektové dokumentaci jsou náklady na opravy vzduchotechnického zařízení vyčísleny na 8,5 milionu korun. Jedná se o komplexní výměnu včetně rekuperace, měření a regulace tak, aby budoucí provoz vykazoval kromě funkčnosti také maximální finanční úspory.

Protože se jedná o velký finanční obnos, rozhodlo vedení města o tom, že v první fázi půjde investice do podzemního podlaží tak, aby se zajistil provoz bazénu v souladu s platnými hygienickými předpisy. V současné době je vypsáno výběrové řízení na dodavatele opravy vzduchotechniky. Vedení města bude apelovat na co nejrychlejší opravu, nicméně je nutné dodržovat zákonné termíny.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci