Umístění: Jižní Morava Politika

Jihomoravský kraj podpoří zachování vesnických prodejen

dotace penize czk dvoustovkyBrno, 13. srpna 2021 - Až o 100 tisíc korun mohou žádat provozovatelé prodejen v rámci nového dotačního programu OBCHŮDEK 2021+ a podpořit tak zachování místní prodejny potravin. Na tomto dotačním programu, který letos premiérově spustilo Ministerstvo průmyslu a obchodu, bude spolupracovat i Jihomoravský kraj. O dotačním programu 11. srpna jednali krajští radní.

Kandidátní listiny v Jihomoravském kraji podalo 21 politických subjektů

volby parlamentni podzimBrno, 5. srpna 2021 - V Jihomoravském kraji podalo na krajský úřad kandidátní listiny pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR celkem 21 politických subjektů. Další legislativní proces je následující: Krajský úřad Jihomoravského kraje podané kandidátní listiny, včetně prohlášení kandidátů, neprodleně po převzetí zasílá Českému statistickému úřadu, který vytváří registr kandidátů. Dále zašle seznam podaných kandidátních listin i Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí.

Tornádo: Dobrovolníci míří uklízet do polí a vinic, hasiči zahajují demolice

demolice hasici tornadoPodivín, 3. července 2021 - Koordinace dobrovolnické pomoci o nastávajícím prodlouženém víkendu byla ústředním tématem jednání Krizového štábu Jihomoravského kraje, které se uskutečnilo 2. července v Podivíně. „Pro jejich příchod jsou zprovozněna hlavní kontaktní místa. Konkrétně tedy břeclavské letiště, kde je možno i zaparkovat a autobusy vás odvezou na místo pomoci. Druhým hlavním kontaktním místem je Hodonín, kde ovšem není nějaké centrální parkoviště – čili zaparkujte někde v okolí, dostavte se na Kulturní dům Hodonín a odsud vás opět kyvadlová doprava přesune na místo určení,“ řekl hejtman Jan Grolich.

Tornádo: Materiální pomoci je dost, potřeba je především stavební materiál a řemeslníci

pokryvac remeslnik tornadoPodivín, 30. června 2021 - Jídla, pití, oblečení a drogerie je v tornádem postižených oblastech dost, další nenavážejte - to je asi nejdůležitější sdělení po jednání jednání Krizového štábu Jihomoravského kraje, které se 29. června uskutečnilo v Podivíně. Spolu s hejtmanem Janem Grolichem před novináře s informacemi předstoupila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Kraj zřídil transparentní účet na pomoc obcím postiženým tornádem

tornado boureBrno, 25. června 2021 - Na pomoc obcím postiženým včerejší přírodní katastrofou zřídil Jihomoravský kraj transparentní účet. Jak v Brně informoval hejtman Jan Grolich, jeho vznik schválilo mimořádné jednání krajské rady. Číslo účtu, na který budou moci zájemci z řad občanů, měst a obcí, či soukromých firem přispět na pomoc oblastem jižní Moravy poničených tornádem, kraj zveřejní ihned, co jej schválí Ministerstvo vnitra.

Kraj představil kampaň, která má přimět lidi nechat se naočkovat

ockovani kraj kampanBrno, 18. května 2021 – Jihomoravský kraj v úterý 18. května představil vizuály a slogan kampaně, která má za cíl přimět doposud nerozhodnuté lidi nechat se očkovat proti koronaviru. „Očkování pomáhá zastavit šíření koronaviru a pokud si přejeme vrátit k běžnému životu bez vážných mimořádných opatření, je nyní ta správná doba jít se očkovat. Každý má pro očkování trochu jinou motivaci. Někdo už si přeje navštívit svoje rodiče a prarodiče, jiný by rád na hudební či divadelní představení, další vycestovat za vysněnou dovolenou. Ale všichni se shodnou na jednom, ať už máme všichni klid od koronaviru a pandemie,“ sdělil hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, který se hned poté zamířil naočkovat do centra v areálu BVV.

Hejtman ocenil nejlepší komunitní knihovny v kraji

hejtman grolich oceneni knihovnyBrno, 14. května 2021 - Pětice knihoven a jedna knihovnice obdržely z rukou hejtmana Jana Grolicha, jeho náměstka Františka Lukla a ředitele Moravské zemské knihovny Tomáše Kubíčka ocenění v rámci soutěže Komunitní knihovna JMK a Knihovnická osobnost 2020. Slavnostní předání cen se uskutečnilo v pátek 14. května v zastupitelském sále Jihomoravského kraje v Brně.

Sčítání: V jihomoravských domácnostech je 75 tisíc neodeslaných formulářů

scitani lidu 2021 jmkBrno, 11. května 2021 – Český statistický úřad dosud obdržel téměř 3,9 milionu elektronických sčítacích formulářů a 395 tisíc listinných. Přímo za Jihomoravský kraj přes 415 tisíc elektronických a 47 tisíc listinných. Na své odeslání čeká v jihomoravských domácnostech dosud 75 tisíc formulářů.

Strana 6 z 108