Umístění: Jižní Morava Politika Bezpečnostní rada kraje řešila situaci kolem ilegálních migrantů

Bezpečnostní rada kraje řešila situaci kolem ilegálních migrantů

Brno, 25. srpna 2015 - Vstupní region pro ilegální migranty. Podle čísel má jižní Morava největší počet záchytů na území České republiky. Aby byl Jihomoravský kraj dobře připravený na případná opatření podle vládního typového plánu Migrační vlna velkého rozsahu, svolal hejtman Michal Hašek na úterý 18. srpna mimořádné pracovní jednání Bezpečnostní rady Jihomoravského kraje.

bezpecnostni rada kraje

 

„Jižní Morava chce být dobře připravena. Migrační vlna tady je a v nejbližších týdnech a měsících nezmizí. Smyslem není žádné vyvolávání paniky, ale odpovědná příprava krajské samosprávy v mezích svých kompetencí,“ sdělil hejtman.

Na jednání přijelo také 21 tajemníků bezpečnostních rad obcí s rozšířenou působností. Jak hejtman uvedl, je důležitá spolupráce vlády, krajů, jednotek integrovaného záchranného systému i obcí.

„Policie bude řešit otázku práce cizinecké policie a zachytávání ilegálních migrantů. Ministerstvo vnitra a vláda budou řešit, zda a kdy dojde k nějakému omezení či uzavření státní hranice. Prověřuje se připravenost nemocnic, eventuálních ubytovacích zařízení pro lidi, kteří odejdou z tzv. zajišťovacího režimu – půjde o lidi, kteří už třeba požádají o azyl a budou mít jiný statut na území České republiky,“ vyjmenoval s tím, že obcím kraj nabídl možnost konzultací s Centrem pro integraci cizinců.

Obce mají také prověřit možnou pomoc humanitárních a neziskových organizací. „Část věcí zvládne kraj prostřednictvím tzv. panelu neziskových organizací, ale přímo v území se mohou nacházet další organizace. Budeme kontaktovat i zástupce církví, které prohlásily, že by byly připraveny v případě zvýšeného počtu migrantů se o část z nich nějakým způsobem postarat,“ dodal Hašek.

Zdroj a foto: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci