Umístění: Jižní Morava Politika Břeclavské zastupitelstvo schválilo nového velitele městské policie

Břeclavské zastupitelstvo schválilo nového velitele městské policie

Břeclav, 16. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Od prvního ledna roku 2012 se stane novým velitelem břeclavské městské policie čtyřiačtyřicetiletý Stanislav Hrdlička. Rozhodnutí odsouhlasili městští zastupitelé, sdělil v pátek David Mahovský z břeclavské radnice.

Policie-mestska-6

 

"Chtěli jsme najít profesionála, kterým podle mého Stanislav Hrdlička je. Očekáváme zlepšení situace ve veřejném pořádku a v bezpečnosti ulic města," uvedl starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý (ČSSD.)

Město hledalo ředitele už dříve, ale v prvním výběrovém řízení nevybrala žádného kandidáta. Do druhého výběrového řízení se přihlásilo 13 uchazečů, z nichž pět postoupilo k ústnímu pohovoru. Komise pak navrhla Hrdličku, kterého odsouhlasila i městská rada.

Hrdlička dosud pracoval jako zástupce vedoucího revíru Městské policie Brno-Jih. U městské policie pracoval od roku 2002 jako zástupce vedoucího Jednotky operativního zásahu Městské policie Brno. Jako dobrovolník věnuje svůj čas i Vodní záchranné službě Nové Mlýny, kde je sedm let velitelem.

"Nový velitel projevil zájem přestěhovat se do Břeclavi, což vítám. Je dobře, když bude obyvatelem města a denně k dispozici lidem," dodal starosta.

Ze všeho nejdřív se chce nový velitel seznámit se zaměstnanci. "Zajímá mě jejich názor. Rád bych změnil pohled na městskou policii, aby ji lidé vnímali lépe. Chci zvýšit kondici strážníků a zapojit je do celoživotního vzdělávání," řekl Hrdlička s tím, že nechce nikoho propouštět a všichni stojí na stejné startovací čáře.

Hrdlička chce ve městě zavést, aby měly jednotlivé části svého okrskáře, jehož hlavní pracovní náplní by bylo shromažďování informací, znalost sociálních poměrů, prevence kriminality a komunikace s lidmi, kteří by se na něj mohli s čímkoliv obrátit.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci

Komentáře a dotazy k produktu  

 
0 #1 2011-12-27 19:52
Tak konečne udělalo zastupitelství v Břeclavi správny krok :-)
Citovat