Umístění: Jižní Morava Politika Břeclavský starosta chce kvůli zlepšení bezpečnosti přijmout nové strážníky

Břeclavský starosta chce kvůli zlepšení bezpečnosti přijmout nové strážníky

Břeclav, 24. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý (ČSSD) plánuje kvůli útoku na patnáctiletého chlapce, kterému lékaři museli odoperovat ledvinu, zvýšit bezpečnost ve městě. Chceme přijmout nové strážníky a od května spustíme projekt nazvaný Okrskář, řekl v úterý Ryšavý.

Policie-mestska-6

 

Poté, co se starosta v neděli při Pochodu za Peťu setkal s občany, chce vedení radnice konat co nejrychleji. "Lidé dali jasně najevo, co je pro ně v současné době na prvním místě, a my je vyslyšíme," uvedl Ryšavý s tím, že podobný útok jako na patnáctiletého chlapce už se nesmí opakovat.

"Zvýšíme dozor v ulicích. Na základě veřejného příslibu hejtmana budu po kraji a státu požadovat zvýšení finančních prostředků pro Policii České republiky i pro města, která chtějí bojovat s kriminalitou. Chceme nový a moderní kamerový systém a také veřejné osvětlení, které zvýší bezpečnost i v tmavých koutech Břeclavi," uvedl starosta.

Ten by rád navýšil rozpočet městské policie a přijal nové strážníky. "Od května spustíme nový projekt Okrskář. Každou čtvrť bude mít na starosti jeden strážník městské policie. Lidé jej uvidí v ulicích, budou na něj mít telefonní číslo. Okrskář se bude zajímat, co lidi v dané lokalitě tíží a neprodleně bude věci řešit. Veřejnost bude znát jeho obličej díky plakátům nebo fotografii na webu města a policie," sdělil starosta.

Jak dodal, radnice také pracuje na projektu Bezpečná lokalita, která se zaměří na oblasti, u nichž si lidé už dříve stěžovali na nepořádek a kriminalitu. "V posledních dnech jsme získali peníze na dalšího romského asistenta, který se bude věnovat problémové mládeži," doplnil Ryšavý.

Starosta bude v následujících týdnech s vedením městské policie navštěvovat jednotlivé části města, aby si vyslechl poznatky občanů, jejich nápady a stížnosti. Situace se v Břeclavi vyostřila po útoku, který se stal v neděli večer 15. dubna v ulici Jana Palacha v blízkosti hotelu Terezka. Mladíka měli napadnout tři pachatelé. Matka poškozeného dříve řekla, že se jí syn svěřil, že jej zbili Romové kvůli tomu, že jim nedal cigaretu. Chlapec skončil v nemocnici, kde mu lékaři odebrali ledvinu.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci

Komentáře a dotazy k produktu  

 
0 #1 2012-04-27 11:51
Pane starosta a každý nový policajt povině nafasovat samopal !!!
Citovat