Umístění: Jižní Morava Politika Dienstbier jde proti své ČSSD: Zeman na Hradě? Nepřijatelné

Dienstbier jde proti své ČSSD: Zeman na Hradě? Nepřijatelné

16. ledna 2013 (MEDIAFAX) - Vyřazený kandidát v 1. kole prezidentské volby Jiří Dienstbier jde proti své vlastní straně. Zatímco ČSSD doporučila svým voličům hlasovat ve 2. kole boje o Hrad pro Miloše Zemana. Místopřeseda Dienstbier v rozhovoru pro středeční Mf Dnes prohlásil, že Zeman je pro něj nepřijatelný. Vadí mu především jeho spojení s kontroverzními lidmi. Vadí mu zejména Miroslav Šlouf a Vratislav Mynář, který je podle něj napojený na exekuční byznys pro pražský Dopravní podnik.

Volebni-mitink-cssd-v-brne-volby-2012-jiri-dienstbier-krystof-turek-15

 

Podle Dienstbiera by Zeman, pokud by se stal prezidentem, štěpil ČSSD. V rozhovoru pro deník řekl, že by to byla pomsta sociální demokracii za to, že ho v roce 2003 nezvolila hlavou státu. 

Přestože Dienstbier jde jasně proti názoru své strany k volbám prý půjde. Ačkoliv to veřejně neřekl, tímto prohlášením může Schwarzenbergovi pomoci k dalším voličům. 

Jiří Dienstbier skončil v 1. kole prezidentské volby na 4. místě jen těsně za třetím Janem Fischerem, který byl podle předvolebních průzkumu považován za největšího favorita boje o Hrad. Místopředseda ČSSD získal hlasy 829 297 voličů. Druhé kolo prezidentské volby se koná 26. a 27. února. Lidé si budou vybírat z dvojice Karel Schwarzenberg a Miloš Zeman.

Ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci