Umístění: Jižní Morava Politika Grolich bude na jižní Moravě lídrem za SPOLU

Grolich bude na jižní Moravě lídrem za SPOLU

Brno, 28. února 2024 – Lidovci, ODS a TOP 09 půjdou do letošních krajských voleb na jižní Moravě SPOLU. Podpis koaliční smlouvy oznámili 27. února v Brně. „Letošní volby budou o tom, kdo bude hejtman a my je chceme vyhrát,“ vysvětluje důvody vzniku koalice současný hejtman a lídr společné kandidátky Jan Grolich.

grolich podpis koalicni smlouvy

 

„Během posledních téměř čtyř let jsme společně čelili několika krizím, od pandemie COVID přes tornádo až po příliv uprchlíků z Ukrajiny. V těchto náročných situacích jsme byli svědky skutečné povahy lidí, jejich schopností a ochoty spolupracovat. Tyto okolnosti nás přesvědčily, že je správné postupovat společně a vytvořit koalici SPOLU na jižní Moravě,“ uvedl Jiří Crha, současný náměstek hejtmana a jednička za Občanskou demokratickou stranu.

„Jsem rád, že se podařilo se domluvit a netříštit síly. Takhle silné uskupení tady na jižní Moravě ještě nebylo,“ dodává starosta Branišovic a lídr TOP 09 Marek Sovka. Na krajskou kampaň chtějí strany vynaložit dohromady minimálně 5,5 milionu korun.

Kromě Jana Grolich, Jiřího Crhy a Marka Sovky se na kandidátce objeví za lidovce současný náměstek hejtmana Jan Zámečník nebo starostka Hrušek Jana Filipovičová. Za ODS dále například starosta MČ Brno-Jih David Grund a současný radní pro zdravotnictví Karel Podzimek nebo za TOP 09 Michal Doležel a starosta Letovic Petr Novotný.

„Chceme pokračovat v tom, co se nám podařilo rozhýbat, ať už jde o věci v oblasti životního prostředí, sociální oblasti nebo v podpoře inovativních firem, které pak táhnou celý region. Máme u nás obrovský potenciál. Pokračovat musíme i v pomoci ohroženým částem našeho kraje, o které se v minulosti nikdo systematicky nestaral,“ stručně komentuje témata voleb Jan Grolich.

„Povedlo se nám během posledního funkčního období razantně zvýšit finanční prostředky směřované do dopravy. V současnosti dáváme nejvíce peněz do oprav silnic a mostů v historii našeho kraje. Letos už máme naplánovaných přes 138 staveb a v tomto trendu budeme pokračovat. Daří se nám také zkvalitňovat střední školství nebo investovat do nemocnic,” doplňuje Jiří Crha.

„Pro nás je klíčový další rozvoj venkova, ale i vzdělávání. Abychom dokázali naplno využít potenciál našeho kraje, tak tomu musíme přizpůsobit i naše střední školství. V tomhle máme dobře nastavenou cestu a můžeme se dostat na špici v celé republice,“ uzavírá Marek Sovka.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci