Umístění: Jižní Morava Politika Hašek s krajskými radními plánují pravidelně objíždět velká jihomoravská města

Hašek s krajskými radními plánují pravidelně objíždět velká jihomoravská města

Brno, 5. ledna 2011 (MEDIAFAX) - O dotacích do životního prostředí, územním rozvoji kraje, vstupu měst do projektu pro důchodce Seniorpas, protipovodňové ochraně, dopravě, ale i o podpoře sociálních služeb nebo možných hromadných odchodech lékařů diskutovali ve středu jihomoravští krajští radní se starosty největších měst regionu.

hasek01

 

"Starosty pozvalo vedení kraje do Brna na tradiční "novoroční" setkání," řekl mluvčí hejtmanství Jan Chmelíček s tím, že nechybělo ani ožehavá témata jihomoravského školství a nového systému poskytování lékařské služby první pomoci.

Hejtman Michal Hašek (ČSSD) starostům řekl, že se kraj v rámci letošního rozpočtu snaží zachovat přízeň ve vztahu ke komunální sféře a to především v tradičních dotačních programech. "Vážím si toho, že rozpočet kraje na letošní rok, který nám umožní pokračovat v investiční politice, podpořily bez rozdílu politické příslušnosti všechny politické kluby v zastupitelstvu Jihomoravského kraje," dodal.

Hašek zároveň starostům navrhnul, aby se schůzky vedení obcí s rozšířenou působností s radou kraje minimálně jednou za čtvrtletí opakovaly. Kvůli lepšímu kontaktu s běžnou praxí v městech a vesnicích vedení kraje naváže na pořádání výjezdních zasedání rady. "V průběhu celého roku rada - kromě svých standardních schůzí na krajském úřadě - budeme též vyjíždět do regionů. Tak bychom chtěli pomoci přímo na místě řešit problémy, které souvisejí s rozvojem měst a obcí kraje," uvedl Hašek.

První letošní kolo výjezdů krajské rady do jednotlivých jihomoravských regionů začne v závěru ledna, radní budou zasedat ve Znojmě.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci