Umístění: Jižní Morava Politika Hodonín bude mít vyrovnaný rozpočet a počítá s investicemi za 200 milionů

Hodonín bude mít vyrovnaný rozpočet a počítá s investicemi za 200 milionů

Hodonín, 16. prosince 2020 - Do příštího roku vstoupí město Hodonín s vyrovnaným rozpočtem. Schválili jej zastupitelé města na své schůzi 8. prosince. Na nové investice město plánuje vydat 204,5 milionu korun. Rozpočet počítá s příjmy i výdaji ve výši 678,1 milionu korun. „V letošním roce bylo velmi obtížné rozpočtovat daňové příjmy v situaci koronavirové krize i nedokončeného projednávání tzv. daňového balíčku v Parlamentu ČR. Nicméně schválený rozpočet je tradičně na příjmové stránce opatrnější a zastupitelům jsme představili i řešení dopadů daňového balíčku v různých variantách,“ objasňuje sestavení rozpočtu místostarosta města a garant za ekonomiku Ladislav Ambrozek.

ceske bankovky czk

 

„Počítáme i se zapojením úspor z letošního roku ve výši 65 milionů korun. Díky zodpovědnému hospodaření a úsporám z minulých let bude město i v roce 2021 významně investovat, cože obyvatelé měst určitě ocení,“ doplňuje místostarosta.

I v této složité době tak město nehodlá snižovat stavy zaměstnanců, může zachovat dotace a podpořit vlastní i jiné organizace a také investovat do nových projektů. „V příštím roce počítáme opět s podporou školských příspěvkových organizací, sociálních služeb, prorodinných aktivit, sport mládeže i dospělých, kultury a cestovního ruchu. Na tyto dotace předpokládáme vynaložit 119 milionů korun, to je o 4 miliony více než loni,“ přibližuje detaily rozpočtu starosta města Libor Střecha. „Na nové investice plánujeme využít 204,5 milionu korun,“ říká starosta.

Mezi největší investiční akce příštího roku bude patřit rekonstrukce Měšťanské ulice (30,0 mil. Kč), dokončení oprav komunikace tř. Dukelských hrdinů (20,5 mil. Kč), zahájení revitalizace bytového domu Pastelky (20,0 mil. Kč), odvedení dešťových vod z lokality Výhon do Očovského járku (19,5 mil. Kč), lávka pro pěší a cyklisty přes silnici I/55 (17,0 mil. Kč, dokončení rekonstrukce kina Svět (15,0 mil. Kč) a další.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci