Umístění: Jižní Morava Politika Hodonínští zastupitelé zvolili nový finanční a kontrolní výbor

Hodonínští zastupitelé zvolili nový finanční a kontrolní výbor

Hodonín, 14. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Po třítýdenní nefunkčnosti zvolili hodonínští zastupitelé nový finanční a kontrolní výbor. Jejich předsedy se stali Anton Ivánek (ODS) a Pavel Benovič (ČSSD), informovala ve středu mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková.

papiry_v_rukou250

 

Zastupitelé zvolili nový finanční a kontrolní výbor na mimořádném zasedání v úterý. "Na předchozím zasedání 22. listopadu totiž rezignovaly předsedkyně obou výborů, čímž byla činnost obou výborů ukončena do doby, než vzniknou nové," vysvětlila Kotásková.

Oba hodonínské výbory mají kromě předsedů dalších osm členů. Finanční výbor především provádí kontrolu hospodaření s majetkem a finančními prostředky města a plní další úkoly, jimiž jej pověří zastupitelstvo města.

Kontrolní výbor kontroluje plnění usnesení zastupitelstva města a rady města, dále kontroluje dodržování právních předpisů ostatními výbory a městským úřadem na úseku samostatné působnosti a plní další kontrolní úkoly od zastupitelstva.

Oba výbory jsou ze zákona povinně zřizované iniciativní a kontrolní orgány zastupitelstva města. Vedou je předsedové. O činnosti vyhotovují zápisy, které předkládají zastupitelstvu města.

Lenka Horáková

Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci