Umístění: Jižní Morava Politika Jan Husák: Komunisté by o restitucích neměli hlasovat, církvi majetek sami ukradli

Jan Husák: Komunisté by o restitucích neměli hlasovat, církvi majetek sami ukradli

Brno, 6. června 2012 (MEDIAFAX) - Poslanec Jan Husák (TOP 09) vyzval ve středu poslance KSČM, aby se v parlamentu zdrželi hlasování o zákonu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými obcemi. Jsou podjatí, řekl Husák s tím, že KSČM je přímou nástupkyní KSČ, která v 50. letech církve o majetek okradla.

kostel10iii36vb-250

 

"Poslanci KSČM by proto neměli mít možnost o církevních restitucích hlasovat," tvrdí Husák. Místopředseda poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové Husák návrhem reagoval na možnou podjatost, kterou by při hlasování o zákonu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi mohli mít poslanci KSČM. "Současní komunisté se nikdy nedistancovali od činů svých předchůdců spáchaných na obyvatelstvu Československa, nikdy neodsoudili nesmyslné popravy nevinných osob, nikdy nepožádali občany o prominutí napáchaných chyb. Proto je evidentní, že s odnětím majetku církvím v padesátých letech plně souhlasí a mohou ty činy i nadále krýt," shrnul důvody možné podjatosti komunistických poslanců Husák.

Podle něj postoje komunistů potvrzují slova z vystoupení poslance Miroslava Grebeníčka (KSČM) v rozpravě o restitučním zákonu. "Byla to jen snůška demagogických lží. Je to podobné, jako by zloděj chtěl rozhodovat o tom, co se vrátí oběti, kterou sám předtím okradl," řekl Husák. "Vyzývám poslance KSČM, aby se celému národu omluvili a vzdali se práva hlasovat o zákonu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi," dodal.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Václav Buk

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci