Umístění: Jižní Morava Politika Jihomoravské obce žádaly kraj o podporu výstavby bytů zvláštního určení

Jihomoravské obce žádaly kraj o podporu výstavby bytů zvláštního určení

Brno, 7. dubna 2022 - Pomoc lidem v nepříznivé životní situaci, a to přímo v obcích výstavbou bytů zvláštního určení – to si klade za cíl nový dotační program, o kterém jednala 6. dubna rada kraje. Dotační program Podpora výstavby domů s byty zvláštního určení v Jihomoravském kraji pro rok 2022 – 2023 zahrnuje dva dotační tituly: na zpracování projektové dokumentace a na samotnou stavbu. A to ať už na objekt nový, nebo případně na rekonstrukci, přestavbu či nástavbu stávajících prostor využívaných pro tyto účely.

budova stavba vystavba dotace obce byty

 

„Jde nám o to, aby tito lidé mohli zůstat žít v místech, kde jsou zvyklí, kde mají rodinu a přátele. Na program jsme premiérově vyčlenili 30 milionů, nyní v prvním kole žádostí rozdělíme mezi 13 zájemců na 8,4 milionu korun,“ uvádí hejtman Jan Grolich.

Cílovou skupinou jsou především obce, svazky obcí, nebo dceřiné společnosti stoprocentně vlastněné obcí. „Prakticky jsme uzavřeli první dotační titul určený na podporu projektové dokumentace, o tu požádalo 11 zájemců. Dvě obce chtějí podpořit přímo výstavbu bytů. Další zájemci z řad obcí můžou žádat o podporu v záměru stavět tyto byty až do 30. září letošního roku,“ dodává náměstek hejtmana Jan Zámečník.

O významu tohoto dotačního programu nepochybuje radní pro oblast sociální a rodinné politiky Jana Leitnerová. „Jsem přesvědčena, že prostřednictvím tohoto programu napomůže kraj vzniku dalších míst, kde už bude bezbariérovost samozřejmostí. Byty v těchto domech by přitom měly sloužit seniorům a zdravotně handicapovaným, ale obce je mohou částečně nabídnout i dalším potřebným zájemcům – například mladým rodinám nebo samoživitelům,“ připomíná Jana Leitnerová. Záměr musí ještě schválit zastupitelé na svém zasedání.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci