Umístění: Jižní Morava Politika Kandidát ODS na post jihomoravského hejtmana Crha napadl rozpočet kraje

Kandidát ODS na post jihomoravského hejtmana Crha napadl rozpočet kraje

Brno, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Jihomoravský kandidát ODS na post hejtmana Jiří Crha v úterý zkritizoval rozpočet krajského úřadu pro příští rok. Označil jej za nejzadluženější v historii samosprávného kraje a řekl, že ČSSD v něm opět ustoupila od svých klíčových předvolebních slibů.

ods_jiri_crha

 

Rozpočet schválili zastupitelé s celkovými příjmy 5,15 miliardy korun a výdaji 6 miliard korun. Z toho je podle Crhy zřejmé, že rozpočet sestavila koalice ČSSD-KDU-ČSL jako deficitní a to ve výši 850 milionů korun. "Tento deficit je financován úvěrem z Evropské investiční banky," řekl Crha.

ODS přitom účelnost takového úvěru dlouhodobě kritizuje. "Čerpání úvěru je dalším zadlužováním našeho kraje a ne motorem jihomoravské ekonomiky, jak to několikrát prezentují představitelé hejtmanství," prohlásil Crha, který až do loňského odchodu na pozici místostarosty Blanska pracoval téměř deset let jako ředitel krajského úřadu. Jihomoravský kraj tak podle něj nadále zůstává jedním z nejzadluženějších krajů v Česku.

"Schválením rozpočtu na rok 2012 sociální demokracie definitivně ustoupila od svých klíčových volebních slibů, kterými byly proplácení regulačních poplatků a výstavba nových domovů pro seniory," řekl Crha. Od proplácení regulačních poplatků ČSSD podle něj ustoupila již začátkem roku 2010 a v roce 2012 upouští i od projektu výstavby čtyř nových domovů pro seniory v Miroslavi, Ivančicích, Bučovicích a Hustopečích. "Sociální demokraté tak opět ukázali, že neumějí a ani nehodlají plnit své volební sliby," řekl Crha.

Kandidát ODS na hejtmana naopak ocenil skutečnost, že zastupitelstvo Jihomoravského kraje schválilo doprovodná usnesení k rozpočtu, která navrhl klub ODS. "Prošla nám podpora vědy, výzkumu a inovace formou navýšení příspěvku Jihomoravskému inovačnímu centru nebo úkol Radě kraje předložit zastupitelstvu harmonogram vpuštění konkurence na železnici v rámci Integrovaného dopravního systému," shrnul Crha.

Jiří Nováček, foto: jiricrha.cz

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci