Umístění: Jižní Morava Politika Kraj chce získat dotace 340 milionů na stavbu obchvatu Čebína

Kraj chce získat dotace 340 milionů na stavbu obchvatu Čebína

Brno, 29. srpna 2019 - Bezmála patnáct tisíc aut denně, z toho více než šestnáct set nákladních aut a kamionů, projede denně Čebínem. Jihomoravský kraj chce dopravní situaci v obci zlepšit a vyvést velkou část hustého provozu mimo zástavbu. Na stavbu obchvatu s odhadovanými náklady 560 milionů korun proto bude žádat o dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) i státního rozpočtu, a to v celkové výši přesahující 341 milionů.

obchvat cebina

 

„Obchvat by výrazně zvýšil komfort obyvatel Čebína a přispěl k bezpečnosti provozu v obci. Proto chceme na jeho stavbu získat dotace z peněz, které jsou vyhrazeny na rekonstrukce silnic v rámci Brněnské metropolitní oblasti. Kraj je připraven projekt spolufinancovat přibližně 218 miliony korun z vlastního rozpočtu. Realizace však závisí na tom, zda se nám podaří stavbu do IROP úspěšně registrovat,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

Projekt je naplánovaný na čtyři roky. „Zahájení předpokládáme v roce 2020, hotovo by potom mohlo být v roce 2023. Celková délka přeložky komunikace je bezmála pět kilometrů, z toho je téměř 4,5 kilometru zcela nové silnice a přes půl kilometru rekonstrukcí. Projekt počítá se stavbou okružní křižovatky, čtyř mostů a pěti protihlukových stěn,“ uzavřel Hanák.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci