Umístění: Jižní Morava Politika Kraj podpoří hodinu sportu zdarma pro školáky i prvoligové sportovce

Kraj podpoří hodinu sportu zdarma pro školáky i prvoligové sportovce

Brno, 4. listopadu 2021 - Brněnští hráči curlingu soutěžící v 1. lize, házenkářky z Ivančic nebo stolní tenistky z MSK Břeclav. Jihomoravští zastupiteléschválili dotaci pro celkem 33 vybraných spolků a klubů, jejichž družstva dospělých reprezentují kraj v nejvyšší nebo druhé nejvyšší celostátní soutěži či interlize. Jde o podporu v celkové výši 14 970 100 korun.

skolaci fotbal brankar

 

Schválením prošla i podpora regionálního sportu, včetně projektu „Sport ve školách 2021/22“, na které dá kraj dalších 280 tisíc korun. Peníze poslouží žákům posledních ročníků mateřských a prvního stupně základních škol v okresních či dalších městech, aby si vyzkoušeli vždy hodinu sportu v areálu školy zdarma. „Každý měsíc si můžou vyzkoušet jiný sport pod vedením zkušených trenérů a pak se rozhodnout, čemu se chtějí v budoucnu věnovat víc,“ vysvětlil hejtman Jan Grolich. Projekt poběží do konce června 2022.

Krajští zastupitelé zároveň schválili i 16 milionů korun pro příští rok: na projekty žádající o dotaci z otevřené výzvy Národní sportovní agentury. Projekty se týkají sportovního zázemí. Patří mezi ně třeba rekonstrukce fotbalového hřiště MFK Vyškov, nadstavba zázemí a rozšíření kapacity krytých tenisových dvorců SKT Tišnov, nebo dostavba areálu loděnice TJ Rapid Brno. Žadatelům, kteří splní podmínky, může kraj proplatit až deset procent z celkových nákladů.

U příležitosti zimních olympijských her v Číně, které se uskuteční od 4. do 20. února 2022 v Pekingu, se bude konat i olympijský festival v Brně. I tuto sportovní aktivitu plánuje Jihomoravský kraj podpořit. „Počítáme s částkou deset milionů korun. Už letní olympijský festival ukázal, že je to správná cesta, jak motivovat děti nejen k pohybu, ale hlavně k lásce ke sportu,“ vyzdvihl hejtman Jan Grolich.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci