Umístění: Jižní Morava Politika Kraj podpoří nová stání pro karavany částkou 2,5 milionu

Kraj podpoří nová stání pro karavany částkou 2,5 milionu

Brno, 11. listopadu 2021 - Obliba přenocování v obytných vozech či karavanech v poslední době výrazně stoupá především v důsledku šíření covidu. Krajští radní schválili vyhlášení dotačního programu Dotační program „Rozvoj turistické infrastruktury Jihomoravského kraje – Karavanové stání“, pro který vyčlenili částku 2,5 milionu korun. Žádosti lze začít podávat od 13. 12. 2021. do 27. 12. 2021.

tabor karavan stani noc

 

Dotaci mohou podnikatelské subjekty z oblasti cestovního ruchu, obce, spolky nebo církevně právnické osoby použít na vznik karavanového stání pro obytné automobily a obytné přívěsy, včetně souvisejících terénních úprav. Minimální prostor pro jedno stání je 8 x 5 m. Servisní technologie karavanového stání zahrnuje výlevku chemických WC a šedé vody, elektrickou přípojku, vodovodní přípojku, sociální zařízení a další vybavovací prvky (značení, platební automat, kamerový systém nebo oplocení).

„Caravaning nabízí větší flexibilitu a svobodu na cestách a soběstačnost. Tito návštěvníci se zpravidla nezdržují dlouho na jednom území a jsou více aktivní, co se týká návštěvy atraktivních míst. Také většinou nevyhledávají kempy, ale upřednostňují karavanové stání, Je důležité jim nabídnout stání, kde je možné bezpečně zaparkovat a zejména provést servis. Chceme, aby se náš kraj zařadil mezi vyhledávané lokality a turisté, i ti zahraniční, se k nám rádi vraceli,“ uvedl hejtmanův náměstek pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch František Lukl.

Minimální výše podpory z dotačního programu je stanovena na 50 tisíc korun, maximální na 250 tisíc korun. Minimální výše spoluúčasti příjemce je 50 % uznatelných výdajů projektu. V případě, že bude projekt podpořen i z Národního programu podpory Cestovního ruchu je minimální výše spoluúčasti příjemce 25 % uznatelných výdajů projektu (25 % dotace JMK, 50 % Národní program podpory CR).


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci