Umístění: Jižní Morava Politika Kraj podpoří projekty malých obcí celkem 5 miliony

Kraj podpoří projekty malých obcí celkem 5 miliony

Brno, 13. června 2024 – Horňácké kosení nebo běh „O Malanskú trnku“ a další společenské akce, které hostí kulturní dům v Malé Vrbce. Kraj jeho chod teď podpoří dotací ve výši 800 tisíc Kč, která poputuje na rekonstrukci sociálního zařízení a zázemí objektu. Celkem na projekty obcí pošle víc než 5 milionů Kč.

czk penize

 

„Pro kraj jsou to relativně malé částky, které ale v obcích udělají velký rozdíl. Na Horňácku jsme už letos podpořili stodolu v Hrubé Vrbce a sousední Malá Vrbka se podobným způsobem stará o lidové tradice a živý folklór,“ vysvětluje jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Se společenským životem pomůže kraj i v Letonicích, konkrétně podporou na přístavbu Obecního domu. Kapacita sálu v něm nedostačuje, budova navíc potřebuje větší skladovací prostory, šatny, kuchyňku i sociální zázemí. Celkem kraj pomůže částkou 1 million Kč.

V Přeskačích na Znojemsku opraví střechu obecního obchodu, který tamním obyvatelům slouží jako jediná prodejna smíšeného zboží. V Březí na Břeclavsku zase postaví hřiště s multifunkční plochou pro míčové hry při tamní základní škole. Ta totiž v současnosti žádným venkovním hřištěm nedisponuje. V Blučině peníze využijí na nábytkové vybavení rekonstrukce a přístavby mateřské školy, v Uherčicích dotace částečně pokryje náklady na požární cisternové vozidlo, v Hroznové Lhotě kraj podpoří projekt bezpečné cyklostezky, která potřebuje veřejné osvětlení.

Zdroj: JMK, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci