Umístění: Jižní Morava Politika Kraj podpořil profesionální hasiče a policii

Kraj podpořil profesionální hasiče a policii

Brno, 27. února 2014 - Zastupitelstvo Jihomoravského kraje 27. února schválilo poskytnutí peněžitého daru v celkové výši 6 milionů korun z rozpočtu Jihomoravského kraje pro rok 2014 profesionálním složkám Integrovaného záchranného systému. Dar ve výši 3 miliony korun Hasičskému záchrannému sboru Jihomoravského kraje je určen na rekonstrukci školicího zařízení Tišnov. Základním posláním tohoto školicího zařízení je zajišťování vzdělání a výcviku v oblasti požární ochrany, krizového řízení a ochrany obyvatelstva.

Hasici-vozidla-a-lidi-6

 

„Koná se zde výuka a praktický výcvik ve specializačních kurzech, také pro členy sborů dobrovolných hasičů,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Dar ve výši 3 miliony korun Krajskému ředitelství policie Jihomoravského kraje poslouží na zakoupení systémů SCO a GINA sloužících k zajištění majetku obyvatel Jihomoravského kraje a pro policisty Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. SCO představuje systém centralizované ochrany integrovaný do prostor nově zřizovaného integrovaného operačního střediska z jednotlivých územních odborů policie.

GINA je komunikační systém pomocí sdílené mapy určený zejména pro policisty Speciální pořádkové jednotky k dalšímu způsobu komunikace při bezpečnostních opatřeních. „Systémy se budou využívat také například při bezpečnostních opatřeních nebo pátracích akcích po pohřešovaných osobách,“ řekl hejtman Michal Hašek.

Zdroj: JMK, ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci