Umístění: Jižní Morava Politika Kraj přispěje Kyjovu na likvidaci nebezpečných chemikálií

Kraj přispěje Kyjovu na likvidaci nebezpečných chemikálií

chemicky-odpadKyjov, 13. října 2021 - Částkou 1,5 milionu korun přispěje Jihomoravský kraj na červnové odklízení, sanaci a likvidaci nebezpečných chemikálií v Kyjově. O příspěvek kraj požádalo město Kyjov, odstraňování nebezpečných chemikálií přišlo na celkem 2,4 milionu korun. „Uprostřed Kyjova zůstalo po varně drog neuvěřitelné množství chemikálií. Byla to časovaná bomba a jenom díky skvělé práci hasičů a všech složek integrovaného záchranného systému se nikomu nic nestalo a nedošlo k větším škodám na majetku a životním prostředí," zdůvodňuje finanční pomoc hejtman Jan Grolich. Jak následně dodává, dotaci musí ještě schválit zastupitelé, kteří se sejdou začátkem listopadu.

 

Chemikálie v Kyjově se nacházely ve dvou objektech na třídě Komenského, zůstaly tam po bývalé varně drog. Celkové množství chemikálií bylo odhadováno na deset tun. Na červnovém zásahu se podílelo na 50 hasičů ze čtyř jednotek. Přesný postup zásahu město řešilo se složkami IZS.

Město Kyjov obdrželo dotaci na odstranění nebezpečných látek v těchto objektech také v minulém roce – částka 223 tisíc korun byla určena na odstranění tlakové nádoby s chlórem, která představovala největší riziko.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci